Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sonic the Hedgehog 2 to najlepiej zarabiający film na podstawie gier w USA

Sukces niebieskiego jeża.

Wydany kilka dni temu film „Sonic the Hedgehog 2” okazał się dość dużym sukcesem. Adaptacja jest obecnie najlepiej zarabiającą kinową produkcją na podstawie gier w USA.

Na amerykańskim rynku projekt wygenerował dotychczas 147 milionów dolarów przychodów. Tym samym - na co zwrócił uwagę Ben Schwartz, który podkłada głos tytułowemu bohaterowi - obraz osiągnął wyższy wynik niż poprzednia część.

Pierwsza odsłona przygód niebieskiego jeża była dotychczasowym liderem wśród ekranizacji gier, więc teraz pozycję przejęło właśnie „Sonic the Hedgehog 2” (w Polsce znany jako „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”).

Sequel radzi sobie dobrze także w globalnym ujęciu. Na całym świecie produkcja zarobiła do tej pory 287,8 milionów dolarów. Do międzynarodowego rekordzisty wśród filmów na bazie gier jest jednak jeszcze daleko - tym jest adaptacja World of Warcraft z rezultatem 439 milionów dolarów.

„Sonic the Hedgehog 2” wciąż jest wyświetlany w kinach, więc można założyć, że ostateczny wynik obrazu będzie wyższy. Wytwórnia Paramount dostrzega potencjał w serii, bo już ogłoszono powstanie „filmowego uniwersum” - w planach trzecia część cyklu i serial o Knucklesie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze