Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sonic Boom - premiera w listopadzie

AKTUALIZACJA: 21 listopada w Europie.

Aktualizacja (14.08.2014): Sega potwierdziła oficjalnie, że zarówno Sonic Boom: Shattered Crystal na Nintendo 3DS, jak i Sonic Boom: Rise of Lyric na Wii U zadebiutują w Europie równocześnie - 21 listopada.

*

Oryginalna wiadomość (25.07.2014): Dwie nowe produkcje z jeżem Sonicem w roli głównej ukażą się w listopadzie tego roku - poinformował wydawca.

Sonic Boom: Shattered Crystal trafi na przenośne konsole Nintendo 3DS w Stanach Zjednoczonych już 11 listopada, co najpewniej oznacza premierą 14 listopada w Europie.

Datę wydania Sonic Boom: Rise of Lyric zaplanowano na tydzień później, 18 listopada (prawdopodobnie 21 listopada w Europie).

Za prace odpowiada nieznane szerzej studio Big Red Button, a całość zostanie połączona z debiutującym w tym samym okresie serialem animowanym Sonic Boom TV oraz linią gadżetów.

Co interesujące, produkcja nie ukaże się w Japonii. Według niepotwierdzonych informacji, Sonic Team pracuje nad innym projektem, który ma podobno ukazać się w 2015 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Szczegółów brak.

„Edycja na konsolę 3DS to przede wszystkim platformówka dwuwymiarowa, choć w dodatkowych poziomach obserwujemy akcję zza pleców Sonica pędzącego ciasnym tunelem” - napisał nieprzekonany Mateusz po ostatnim pokazie gier.

„Wydanie na konsolę stacjonarną to trójwymiarowa platformówka w stylu serii Ratchet & Clank. Udostępnione demo było po prostu nijakie - rozgrywka nie proponuje nawet drobnych innowacji.”

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze