Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

SnowRunner zmierza na PS5 i Xbox Series X/S – znamy szczegóły ulepszeń

Przewidziano darmowy upgrade.

SnowRunner ukazało się niemal dwa lata temu, ale twórcy nie zapominają grze. Autorzy poinformowali, że 31 maja tytuł trafi na PS5 i Xbox Series X/S.

Produkcja była oczywiście dostępna na next-genach, ale tylko w ramach wstecznej kompatybilności z PS4 i Xbox One. Teraz ogłoszono, że pozycja otrzyma wersję zoptymalizowaną pod kątem nowych konsol. Dla posiadaczy wydań na starsze urządzenia przewidziano darmowy upgrade.

Nowa edycja zaoferuje szereg usprawnień technicznych. Gra na PS5 i Xbox Series X zadziała w 4K i 60 klatkach na sekundę, a wydanie na platformę Sony wykorzysta unikalne funkcje pada DualSense, w tym system wibracji haptycznych.

Na razie nie podano szczegółów na temat wydajności produkcji na słabszej z nowych konsol Microsoftu – Xbox Series S – ale można spodziewać się, że tytuł uruchomi się w niższej rozdzielczości.

SnowRunner to symulator prowadzenia ciężkich pojazdów w trudnych warunkach. W grze jeździmy po dużych mapach, na których nie brakuje różnorodnych misji polegających między innymi na przewożeniu towarów. W sumie do naszej dyspozycji oddano 40 pojazdów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze