Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sniper Elite 5 - Misja 4: Wojenna fabryka

Huta, stalownia, biuro logistyki - czwarta misja kampanii fabularnej.

Czwartą misję w grze Sniper Elite 5 rozpoczynamy w kryjówce ruchu oporu. Wejdź po schodach i skieruj się do wyjścia (1). Jeśli zamierzasz wykonać cel opcjonalny i zabić podwójnego agenta, to nie zapomnij zabrać ze stołu pułapki (2).

Mapa lokacji:

  1. Biuro logistyki
  2. Huta
  3. Stalownia

Kiedy będziesz gotowy, skorzystaj z tyrolki (3), aby przedostać się na teren fabryki.

Podobnie jak w każdej misji kampanii fabularnej, tutaj również mamy do wyboru wiele różnych ścieżek i taktyk. Trzy główne cele w tej lokacji można wykonać w dowolnej kolejności - my przedstawiamy jeden z wariantów.Przeszukaj magazyn

Zaraz po zjeździe liną natkniesz się na dwóch Niemców. Załatw ich i idź po schodach w dół.

Skręć w lewo i wejdź na murowane podwyższenie. Znajdziesz tam kolejną tyrolkę, z której skorzystaj. Po wylądowaniu skręć w prawo i skorzystaj ze schodów (1). Dotrzesz do zamkniętej bramy, ale zaraz po lewej będzie pnącze, po którym możesz się wspiąć.

Natkniesz się na dwóch strażników. Pozbądź się ich i nie wychodź na ulicę. Zamiast tego skręć w prawo, między budynki. Zobaczysz posterunek (2), do którego prowadzi niewielki mostek (3) - to twój cel.

Omiń dwóch strażników i wejdź do budynku. Na biurku znajdziesz dokumenty (4), które musisz podnieść.

Po zbadaniu notatek pojawią się kolejne cele. Wyjdź z budynku i ponownie przekrocz mostek, którym przyszedłeś.


Przeszukaj biuro logistyki

Znajdź wąskie schodki (1) i zejdź na dół.

Idź wzdłuż torów, uważając na strażnika (2). Pozbądź się go albo omiń i skieruj się do schodów (3), które znajdziesz na lewo, przed wejściem do zajezdni.

Idź wzdłuż torów, aż znajdziesz zejście z nasypu (4). Przejdź dalej a zobaczysz biuro logistyki (5) po drugiej stronie ulicy. Przekradnij się do środka.

Po wejściu do hali spójrz w górę. Nad główną bramą zobaczysz pomieszczenie kontrolne (6). W środku napotkasz oficera w czarnym mundurze (7), który ma przy sobie klucze do sejfu. Załatw go i przeszukaj ciało.

Przejdź do pomieszczenia kontrolnego po przeciwnej stronie budynku (8). Znajdziesz tam sejf (9), który otwórz zdobytym kluczem (alternatywnie możesz użyć ładunku wybuchowego).

Weź z sejfu dokumenty i wyjdź drzwiami po lewej.


Przeciąż główny piec

Zejdź po schodach, omiń murek i skręć w alejkę po lewej (1). Na pierwszym rozwidleniu skręć w prawo, w stronę Huty.

Przejdź przez otwarte wagony kolejowe. Kiedy znajdziesz się pod hutą, to skręć w prawo. Znajdziesz otwarte drzwi (2), którymi wejdź do środka.

Zobaczysz wielki piec hutniczy i rusztowanie dookoła. Idź po schodach i platformach na samą górę konstrukcji. Kiedy zobaczysz zawór ciśnienia (3), wejdź z nim w interakcję aby przeciążyć maszynerię.

Zejdź o dwa piętra w dół i wejdź do pomieszczenia kontrolnego (4). W środku przełącz dźwignię (5).

Maszyneria po chwili wybuchnie, ale wyjdziesz z tego cało. Opuść budynek i wróć przed biuro logistyki.


Zniszcz Stalownię

Kiedy będziesz przed biurem, skieruj się na północ, mniej-więcej w stronę budynku, gdzie znalazłeś pierwsze dokumenty na początku misji. Omiń posterunek strażniczy (1) i skręć w lewo na skrzyżowaniu. Podążaj dalej drogą.

Uważaj na strażników przed fabryką w połowie trasy. Jeden będzie na wieży obserwacyjnej, a dwóch za barykadą z worków. Kiedy zobaczysz zielone drzwi (2), to wejdź do środka.

W środku zastaniesz kilku wrogów. Przejdź przez most na środku (3) i skręć w prawo. Idź aż do końca hali, po odwróć się, wejdź na kolejną platformę i skieruj swoje kroki w stronę przełącznika na środku (4) (na niższych poziomach trudności będzie oznaczony znacznikiem zadania).

Wejdź z urządzeniem w interakcję, a kolejna część fabryki zostanie zniszczona. Wyjdź tą samą drogą, którą przyszedłeś.


Ewakuuj się

Czas się stąd zabierać. Wróć do dobrze już znanego biura logistyki. Tym razem idź cały czas prosto wzdłuż głównej drogi, aż zobaczysz wielki hangar (1). Przejdź przez budynek, albo go omiń.

Po drugiej stronie hangaru zobaczysz szlaban i zaparkowaną ciężarówkę (2) - to twój cel.

Dojdź do szlabanu i naciśnij przycisk interakcji, a odpali się scenka, po której misja dobiegnie końca.

Następnie: Sniper Elite 5 - Festung Guernsey

Spis treści: Sniper Elite 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Sniper Elite 5 - Akademia szpiegowska

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze

More On Sniper Elite 5

Najnowsze artykuły