Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sniper Elite 4 - Wiadukt Regilino

Niszczymy ogromne działo kolejowe na torach i odnajdujemy wrak samolotu.

Tak jak przy okazji poprzedniego zadania, tak tutaj rozpoczniesz od małego wprowadzenia, w którym porozmawiasz z kilkoma postaciami. Na początku zamień słowo z Lucio i Sofią, którzy wtajemniczą cię w kilka zadań, między innymi odnalezieniu ciała pilota i wraku samolotu, a także zniszczeniu olbrzymiego działa.

Pozostaje także Weaver, który zdradzi ci informację o pewnym składzie amunicji. Jego zniszczenie nie jest obligatoryjne do ukończenia misji, ale zyskasz dzięki temu sporo punktów doświadczenia. Zachęcamy zatem do zrealizowania wszystkich celów na mapie.

Po rozmowie z trzema postaciami wystarczy podejść do radiostacji i wykonać na niej interakcję. Teraz pozostaje już rozpocząć zadanie na końcu drewnianego mostku. Szykuje się dużo strzelania, ale i działania po cichu.


Zadania poboczne: oczyszczenie niemieckich punktów kontrolnych, zniszczenie wozu opancerzonego i składów amunicji

Po rozpoczęciu misji sugerujemy zajęcie się niemieckimi punktami kontrolnymi (1) rozlokowanymi w lewym i górnym fragmencie mapy. Pierwszy posterunek to zaledwie kilku żołnierzy, których w większości możesz zabić ze snajperki, o ile wcześniej włączysz znajdujący się na górce generator. Zagłuszy on skutecznie twoje strzały.

Wejdź do znajdującego się tam budynku, a następnie skieruj się na górny poziom, skąd dotrzesz na taras. Spójrz w zachodnim kierunku, gdzie znajduje się szlaban i około czwórki nieprzyjaciół, w tym wysoko postawiony oficer. Na tym etapie możesz bez problemu zlikwidować ich karabinem snajperskim. Nawet w przypadku wezwania posiłków nie będą to duże liczby nieprzyjaciół. Zawsze możesz też schować się w domu.

Podążając do kolejnego posterunku natkniesz się na Pantherturma, czyli ukryte stanowisko artyleryjskie. W tej okolicy lepiej nie wywoływać alarmu, a jeśli już, to przemieszczać się z miejsca na miejsce, gdy twoja pozycja zostanie odkryta. W przeciwnym wypadku działo weźmie udział w ostrzeliwaniu ciebie i będziesz miał niewielkie szanse na przeżycie.

Mapa Wiaduktu Regilino. Odniesienia do punktów 1-6 znajdziesz w tekście.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Przebywając w bezpośredniej okolicy natkniesz się też na pewno na wóz opancerzony (2), który ma swoją regularną ścieżkę patrolowania. Jego zniszczenie to jedno z zadań pobocznych przygotowanych na tej mapie. Najskuteczniej będzie po prostu podłożyć minę na środku drogi, którą pojazd jeździ, a następnie cierpliwie czekać na efekty.

Podążaj dalej górną częścią mapy, gdzie natkniesz się większy skład amunicji, strzeżony przez około dziesięciu żołnierzy. Pamiętaj także, że jeśli nie zniszczyłeś wcześniej wozu opancerzonego, pojazd może tutaj dotrzeć i znajdziesz się w pułapce niemal bez wyjścia. Okrążaj teren maksymalnie po zewnętrznej i stopniowo pozbywaj się przeciwników, aby w końcu zejść do głównego bunkru. Podłóż tam ładunki, a następnie zdetonuj skład.

Przy odrobinie szczęścia do składu amunicji dotrzesz niezauważony.

Po wykonaniu czystek w magazynie już niedaleka droga do twojego głównego celu, czyli wielkiego działa kolejowego (4). Jak zapewne się domyślasz, teren i jego okolice będą bardzo dobrze pilnowane. Upewnij się zatem, że masz uzupełnioną amunicję do karabinu snajperskiego.


Podłożenie ładunku i zniszczenie działa kolejowego

Najpierw zbadaj lornetką okolicę. Oznacz wszystkich wrogów w zasięgu wzroku, nawet tych najbardziej oddalonych. Poświęć temu dłuższą chwilę, gdyż przyda ci się to podczas otwartego konfliktu, który czeka cię szybciej, niż myślisz. Skup się też na snajperze znajdującym się po drugiej stronie rzeki.

Gdy rozpoczniesz ostrzeliwanie, a jeszcze nie zostaniesz wykryty po raz pierwszy, oczekuj na strzał z wielkiego działa. Zagłuszy on przez chwilę twoje działanie. Pamiętaj, że hałas potrwa krótko, dlatego nie sil się na odstrzelenie dwóch przeciwników podczas jego trwania. Nawet najszybsi strzelcy mogą mieć z tym problem, zwłaszcza gdy przeładowywanie karabinu trwa długo.

Na rusztowaniach prawie na pewno spotkasz pojedynczych strażników. Po ich zlikwidowaniu umieść ładunek wybuchowy i opuść teren, kierując się wzdłuż torów.

Lawiruj z prawej i lewej strony, strzelając do kolejnych wrogów, aż w końcu z prawej strony zauważysz rusztowania. Musisz po nich zejść, aby finalnie dotrzeć do wyłomu w wiadukcie, gdzie umieścimy ładunek wybuchowy. Na razie go nie uruchamiamy, gdyż nawet nie mamy takiej możliwości. Działo wysadzimy na samym końcu. Wchodzimy na górę i kontynuujemy przedzieranie się przez tory.


Zadania poboczne: Zlokalizowanie pilota i samolotu

Przedzieranie się przez tory wiąże się z bezpośrednią walką, ale po jej trudach możesz już odetchnąć, gdyż najcięższe starcie będziesz miał za sobą. Usytuuj się na górce, z której będziesz miał dobry widok na centrum mapy. Oznacz wszystkich nieprzyjaciół i stopniowo - zmieniając pozycję - neutralizuj ich.

Gdy zejdziesz na dół, skieruj swoje kroki do silnie strzeżonego kościoła. W jego środku znajdziesz zwłoki pilota (5) z rozbitego samolotu. Obok nich znajduje się pojemnik z filmem, który musisz podnieść, aby zadanie poboczne zostało zakończone. Teraz możesz spokojnie zwrócić się ku wrakowi samolotu w dolnej części mapy (6).

Odnalezienie wraku samolotu nie wystarczy Musisz jeszcze go zniszczyć, aby .

Spis treści: Sniper Elite 4 - Poradnik, Solucja

Następnie: Sniper Elite 4 - Stocznia Lorino

Zobacz też: Sniper Elite 4 - najlepsze karabiny snajperskie


Miejsce katastrofy jest dość silnie strzeżone. Dodatkowo po okolicznej drodze jeździ ciężarówka (3b) z magazynem amunicji. Strzel w jej ładunek, aby zrealizować zadanie poboczne. Gdy już przebijesz się do wraku, podłóż ładunek wybuchowy, aktywuj go, a następnie błyskawicznie się oddal. Po wysadzeniu samolotu zadanie poboczne dobiegnie końca.

Pozostaje jeszcze cofnąć się do głównej części mapy, skąd powinieneś mieć widok na filar wiaduktu, gdzie wcześniej podkładałeś ładunek. Czas na wysadzenie go i tym samym zneutralizowanie wielkiego działa kolejowego. Wystarczy, że oddasz celny strzał do podłożonego ładunku i obejrzysz efektowną animację. Misja dobiegnie końca.

Komentarze

More On Sniper Elite 4

Najnowsze artykuły