Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sniper Elite 4 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry, wszystkie misje, mapy i sekrety.

Witamy w poradniku do Sniper Elite 4. Znajdziecie tu opis przejścia zadań głównych, a także wytycznych pobocznych towarzyszących ośmiu misjom w grze. Oprócz tego przygotowaliśmy także garść porad ogólnych i kilka innych ciekawych aspektów, które mogą pomóc wam w rozgrywce.

Tym razem teatrem działań w grze są Włochy, a cała akcja ma miejsce w 1943 roku. W Sniper Elite 4 ponownie wcielamy się w rolę Karla Fairburne'a, agenta specjalnego amerykańskiego wywiadu. W grze będziemy koncentrować się głównie na przekradaniu się przez kolejne lokacje i używanie karabinu snajperskiego, choć otwarty konflikt z ciężką wymianą ognia jest również możliwy.

Sniper Elite 4 posiada znacznie większe mapy, niż w przypadku poprzedniej części gry, dzięki czemu możliwości zrealizowania celów jest nieco więcej, zwłaszcza w przypadku wytycznych ruchomych. W poradniku zawarliśmy sposoby na ich najłatwiejsze zrealizowanie.

Życzymy celnych strzałów i miłej zabawy!


Opis przejścia i zadania poboczne

Poniżej możesz zapoznać się ze szczegółowym opisem przejścia wszystkich ośmiu zadań. W opisach znajdziesz też odniesienia do każdej z misji pobocznych, a także mapy, które mogą okazać się pomocne w rozeznaniu w terenie. Pamiętaj jednak, że niektóre z celów są ruchome i czasami ich położenie może się zmieniać.


Bronie i rozwój postaci

W tym miejscu możesz poznać bronie trzech rodzajów oraz nasze wskazówki dotyczące opłacalności ich zakupu. Oprócz tego odnajdziesz tutaj kilka innych aspektów dotyczących rozgrywki i mechaniki gry, a także zapoznasz się z osiągnięciami i trofeami dostępnymi na wszystkich docelowych platformach.

Wkrótce dalsze aktualizacje.


Porady na start

- Używaj lornetki nie tylko do zaznaczania przeciwników, ale także poznawania ich rangi czy uzbrojenia. Dzięki temu będziesz mógł rozpocząć eksterminację od najtrudniejszych wrogów, którzy w przypadku wykrycia twojego położenia nie będą już stanowić zagrożenia.

- Po zmianie pozycji, nawet o kilka metrów, ponownie używaj lornetki i raz jeszcze sprawdź teren. Czasami taka mała zmiana położenia wpłynie na to, że będziesz mógł spojrzeć na niemożliwy wcześniej do zbadania teren. Im więcej nieprzyjaciół oznaczysz, tym łatwiejsza i lepiej zaplanowana będzie rozgrywka.

- W decydowaniu o miejscu strzelniczym korzystaj nie tylko z osłon czy wysokich wież, ale dobrze wykorzystuj zarośla. Zauważyć się tam będzie dość trudno, a w przypadku wykrycia postaraj się przebiegnąć lub przekraść się do kolejnych. To znaczne utrudnienie dla szukających cię wrogów.

- Wykorzystuj pozycję leżącą, w której twój karabin będzie znacznie stabilniejszy. Jeśli dane miejsce jednak na to nie pozwala, używaj wstrzymywania oddechu, które pomoże ci ustabilizować widok przez lunetę karabinu.

- Celuj w miejsca kluczowe: głowę, serce, brzuch, a także jądra. Pamiętaj, że zlikwidować przeciwnika, a nawet ich grupkę, możesz strzelając w granat przyczepiony do ich pasów. Jest to znacznie trudniejsze, gdyż wymaga od nieprzyjaciela odpowiedniego ustawienia względem twojej pozycji, a od ciebie naprawdę celnego oka. Efekt jest jednak tego warty.

- Jeśli nie masz nic przeciwko zrobieniu nieco hałasu, a chciałbyś pozbyć się kilku wrogów za jednym strzałem, możesz strzelić w zbiornik paliwa lub osłonę chłodnicy ciężarówki, przy której się znajdują. Kluczowe punkty w snajperskim trybie są zaznaczone na czerwono.

- Zastawiaj pułapki na przejeżdżające wrogie pojazdy opancerzone czy czołgi. Mina rozstawiona na ścieżce przejazdu powinna załatwić problem. Jeśli jej jednak nie posiadasz, a chcesz koniecznie pozbyć się mechanicznego zagrożenia, spróbuj zastrzelić kierowcę lub strzelca pokładowego. Jest to możliwe nawet w przypadku czołgu, choć wymagane jest oddanie strzału przez bardzo wąską szczelinę.

- Zakradaj się za plecy najbliżej ustawionych przeciwników. Likwiduj ich pojedynczo i po cichu, używając do tego walki wręcz lub pistoletu z tłumikiem. Jeśli chcesz odwrócić czyjąś uwagę, po prostu rzuć kamieniem w danym kierunku.

- W miarę możliwości przeszukuj wszystkie ciała pokonanych nieprzyjaciół. Znajdziesz przy nich przydatne przedmioty, przede wszystkim amunicję, bandaże i apteczki, a czasami nawet granaty i inne ładunki wybuchowe. Przeszukuj także rozrzucone po mapach gry skrzynie i otwieraj sejfy.

- Dobieraj broń do reprezentowanego stylu gry. Jeśli nastawiasz się na szybką akcję i nie przeszkadza ci odkrywanie twojej pozycji, wybierz karabin snajperski o szybszej powtarzalności strzału, ale mniejszej mocy. Pamiętaj jednak, że w przypadku dużych odległości taka broń jest o wiele mniej efektywna, dlatego nawet jeden strzał w hełm może nie zwalić przeciwnika z nóg.

- Od czasu do czasu, w specyficznych miejscach, pojawiać się będzie źródło głośnego hałasu, symbolizowane ikoną w górnej części ekranu. Wówczas, gdy oddasz strzał, będzie on zagłuszony, co ułatwi ci nie zdradzanie swojej pozycji. Jeśli jednak takie ułatwienie nie jest w danej chwili dostępne, a tobie zależy na cichym działaniu, możesz skorzystać z wyciszonej amunicji.

- Ostatnia, ale chyba najważniejsza porada. Bądź cierpliwy. O ile w grze możliwe są otwarte konflikty, to wykonalne są raczej tylko na niższych poziomach trudności. Najbardziej premiowane są działania po cichu i z ukrycia. Pamiętaj, że na każdej mapie jesteś prawie zawsze sam przeciwko dziesiątkom nieprzyjaciół.

Komentarze

More On Sniper Elite 4

Najnowsze artykuły