Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Snake z Metal Gear Solid w Tekken 7? Żart organizatorów turnieju EVO zirytował aktora głosowego postaci

„Nie skonsultowaliście tego ze mną”.

Finały tegorocznego turnieju EVO w Tekken 7 zwieńczył film sugerujący, że w grze pojawi się Snake z Metal Gear Solid. Okazało się jednak, że ogłoszenie było żartem organizatorów imprezy, a dowcip nie był konsultowany z właścicielami obu marek - Bandai Namco i Konami.

Po ostatnim pojedynku, wyświetlono materiał z bohaterem skradanek wypowiadającym kwestię do obecnego na scenie producenta słynnej serii bijatyk, Katsuhiro Harady. Wielu uznało, że postać trafi do produkcji - zwłaszcza, że już wystąpiła w Super Smash Bros. Ultimate.

Organizatorzy EVO wyjaśnili jednak, że wideo zaprezentowano w formie „małego żartu”. Podkreślili, że nie chcieli, by nagranie sugerowało, że Snake zmierza do Tekken 7 i przeprosili za powstałe zamieszanie.

Dowcip nie przypadł do gustu nie tylko rozczarowanym fanom, ale i Davidowi Hayterowi, który do czwartej odsłony Metal Gear Solid użyczał głosu postaci. Aktorowi nie spodobało się, że w filmie wykorzystano dialogi, które prywatnie nagrał dla jednego z graczy.

„Zapomnieliście także skonsultować się ze mną lub Konami. Proszę, nie używajcie więcej mojego głosu w celu promowania innych gier. Nigdy” - napisał artysta na Twitterze, odpowiadając na oświadczenie organizatora EVO.

Do sprawy odniósł się również wspomniany Harada. Producent przyznał, że choć brał udział w wydarzeniu, sam był zaskoczony emisją nagrania. Deweloper zapewnił, że współczuje Hideo Kojimie i Konami.

Źródło: VG247

Następnie: Duże hity na PS4 za dobrą cenę - nowe gry w Letniej wyprzedaży PS Store

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze