Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Słabe otwarcie „Shazam! Gniew bogów”. Film nie podbija kin

Projekt być może się nie zwróci.

„Shazam! Gniew bogów” nie został ciepło przyjęty widzów na całym świecie. Najnowsze widowisko DC Studios zanotowało bardzo słabe otwarcie, co poskutkowało obawą, że projekt nie zwróci się producentom.

Światowa premiera filmu odbyła się 15 marca, a w Polsce dwa dni później. Według statystyk portalu Deadline, po pierwszym weekendzie produkcja może pochwalić się wpływami na poziomie 30,5 milionów dolarów na rynku Ameryki Północnej. Poza USA i Kanadą sytuacje jest nieznacznie lepsza, bo obraz przyniósł 35 milionów dolarów.

„Shazam! Gniew bogów” potrzebuje jeszcze około 60 milionów dolarów, aby producenci wyszli na zero

To wciąż jednak wynik poniżej oczekiwań twórców. Wstępne prognozy sugerowały globalne otwarcie wynoszące około 85 milionów dolarów. Dla porównania, pierwsza część „Shazam” z 2019 roku osiągnęła w podobnym czasie rezultat lepszy o 43 procent. Co więcej, trzeba pamiętać, że „dwójka” pochłonęła budżet w wysokości około 125 milionów dolarów, a najbliższe tygodnie wcale nie wyglądają optymistyczne dla widowiska Davida F. Sandberga.

Nie pomaga nawet obecność filmu na rynku chińskim, ponieważ mieszkańcy Azji wykazują coraz chłodniejsze podejście do hollywoodzkich produkcji. „Shazam! Gniew bogów” zarobił tam zaledwie 4,4 miliona dolarów. Widowisko nie zbiera też dobrych recenzji od krytyków, którzy zwracają uwagę na przewidywalny scenariusz, brak oryginalności względem jedynki, ale doceniają za to elementy komediowe.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze