Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim z bardziej realistycznym systemem walki, dzięki modyfikacji

Przeprojektowane starcia.

Jeden z fanów gry Skyrim przygotował modyfikację Engarde, która wprowadza istotne zmiany do systemu starć. Projekt sprawia, że potyczki z przeciwnikami są bardziej realistyczne.

Mod autorstwa gracza o pseudonimie tudoru przekształca energię, której brak uniemożliwia teraz atakowanie i blokowanie. Pojawił się także efekt ogłuszenia - oszołomionym może zostać nie tylko postać gracza, ale i przeciwnicy.

Engarde w większym stopniu różnicuje też poszczególne style walki. Przykładowo używanie dwuręcznego oręża przypomina nieco toczenie potyczek przez samurajów - standardowa prędkość poruszania jest niska, ale potężne ciosy spowalniają na chwilę czas.

To jednak nie wszystko, ponieważ jeżeli po zainstalowaniu modyfikacji zaatakujemy wroga bez korzystania z biegu, oręż zrani nie tylko wskazanego oponenta, ale i kilku przeciwników stojących w pobliżu.

Tudoru zaimplementował również zmiany do walki za pomocą dwóch mieczy jednocześnie. Do każdego przypisano osobne potężne ciosy, które ładują się odrębnie i pozwalają nawet przełamać blok nieprzyjaciela.

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

Mod Engarde jest owocem ponad rocznej pracy. Projekt dostępny jest za darmo za pośrednictwem serwisu Nexus Mods, wraz ze szczegółową instrukcją instalacji modyfikacji (w języku angielskim).

Źródło: Nexus Mods, PC GamesN

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze