Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim z opcją gry na autopilocie, dzięki modyfikacji fana

Mod pozwala zautomatyzować rozgrywkę.

Jeden z fanów Skyrima przygotował dosyć nietypową modyfikację. Projekt o nazwie SkyTrek umożliwia zautomatyzowanie rozgrywki w taki sposób, by produkcja przechodziła się sama.

Mod autorstwa internauty o pseudonimie PhysicsFish pozwala zaprogramować grę w taki sposób, by sama wykonywała określone czynności. Opcje są przy tym mocno rozbudowane - możemy nakazać postaci udanie się w określone miejsce pieszo, konno lub z użyciem smoka.

To nie wszystko, ponieważ istnieje również funkcja zautomatyzowania walki z przeciwnikami - heros odpowie na atak oponentów. Do tego możemy rozkazać podopiecznemu, by zachowywał się jak NPC, wykonując czynności typowe dla bohatera niezależnego.

Oczywiście ukończenie piątej odsłony The Elder Scrolls w taki sposób byłoby zapewne dużym wyczynem. Modyfikacja umożliwia jednak graczom chwilowy odpoczynek, zwłaszcza, gdy trzeba dotrzeć z jednego miejsca w drugie.

„Mod pozwala zautomatyzować zabawę, by można było cieszyć się warstwą wizualną gry lub aby postać zachowywała się naturalnie, gdy jemy obiad. Projekt powstał głównie z myślą o osobach tworzących screenshoty i nagrywających rozgrywkę” - przekonuje autor.

Zobacz: Skyrim - Poradnik, Solucja

SkyTrek dostępne jest za darmo za pośrednictwem portalu Nexus Mods. PhysicsFish przygotował dwie wersje modyfikacji - dedykowanej oryginalnemu Skyrimowi oraz odświeżonemu wydaniu z 2016 roku.

Źródło: Nexus Mods, PC GamesN

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze