Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skradanka Styx: Shards of Darkness zadebiutuje w przyszłym roku

Większy budżet, większe ambicje.

Focus Home Interactive zapowiedziało, że wyda drugą część skradanki Styx, z podtytułem Shards of Darkness. Platformy docelowe to PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Za prace ponownie odpowiada studio Cyanide, a wydawca obiecuje większy budżet i większe ambicje, a co za tym idzie - usprawnienie wszystkich elementów produkcji, w tym narrację i świat.

Pierwowzór - Styx: Master of Shadows - debiutował 21 listopada ubiegłego roku. Gra łączyła elementy skradanki i RPG, ale nie zdołała wybić się ponad przeciętność.

Teraz twórcy stawiają na nowy silnik graficzny - Unreal Engine 4. Powróci główny bohater z pierwszej produkcji, czyli tytułowy goblin Styx, mistrz w sztuce skradania się, świetny złodziej i zabójca.

Po sukcesie w wieży Akenash nasza postać infiltruje Körangar, stolicę Mrocznych Elfów. Na miejscu odbywa się spotkanie dyplomatów z całego świata, co daje okazję na wślizgnięcie się do środka.

Główną atrakcją będzie oczywiście skradanie, ale Styx otrzyma nowy zakres ruchów, w tym wspinanie się po linach czy korzystanie z linki z hakiem w stylu Batmana.

Styx: Shards of Darkness ukaże się w przyszłym roku. Poniżej jedyny screen:

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze