Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skin do gry za 200 zł? To może być przyszłość Overwatch 2

Zgodnie z ankietą wysyłaną graczom.

Po aferze z mikrotransakcjami w Diablo Immortal, gracze stracili nieco zaufania do Blizzarda. Sytuację pogarsza fakt, że skiny w darmowym Overwatch 2 mogą kosztować nawet 45 dolarów, a więc ok. 210 zł.

Skąd takie przypuszczenia? Użytkownik Portergauge pokazał na Twitterze screeny z ankiety, którą Blizzard wysłał niektórym graczom. Pojawiają się w niej następujące pytania: „Jaka jest szansa, że kupiłbyś Mityczny skin za 44,99 dol.?” oraz „Jaka jest szansa, że kupiłbyś Legendarny skin za 24,99 dol.?”.

Oczywiście sama ankieta jeszcze nic nie znaczy, ale fakt, że Blizzard w ogóle rozważa tak astronomiczne ceny, jest dość alarmujący. Wiadomość zdecydowanie nie spodobała się fanom Overwatch na Reddicie. Pada tam wiele ostrych słów w kierunku wydawcy.

Blizzard już wcześniej informował, że Overwatch 2 będzie grą darmową, a monetyzacja odbędzie się nie poprzez lootboxy, a - wzorem chociażby Fortnite - karnety bojowe i bezpośrednie zakupy. Jakie ceny zaproponują twórcy, dowiemy się zapewne 4 października, kiedy zadebiutuje strzelanka.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze