Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skasowanie serialu „Defiance” nie wpłynie na dalsze losy gry

Sieciowa produkcja nadal aktywna.

Stacja Syfy (SciFi Universal) postanowiła zakończyć serial „Defiance” po trzech sezonach. Taka decyzja nie wpłynie jednak na sieciową grę o takim samym tytule - poinformowali deweloperzy.

Coś blado wyglądają

Obie produkcje reklamowano jako wielkie połączenie światów telewizji i gier wideo. Na stworzenie produkcji studio Trion Worlds wydało podobno nawet 80 mln dolarów, a cechą wyróżniającą miały być ogromne, kooperacyjne bitwy z udziałem graczy.

Skończyło się jednak na zapowiedziach i już w czerwcu 2014 roku zdecydowano się przejść na model Free to Play, po 14 miesiącach od premiery na PC, PlayStation 3 i X360.

„Świetnie współpracowało się nam z zespołem scenarzystów, projektantów, producentów i aktorów z serialu” - zapewnia Scott Hartsman z Trion Worlds w oświadczeniu dla serwisu Polygon.

„Jeśli zaś mowa o grze i jej przyszłości, to Defiance jest licencją Trion i będzie kontynuowane tak samo, jak dotychczas” - dodał.

„[Defiance] sprawia wrażenie niekompletnej i niedopracowanej. Zamiast przełomowego, świeżego tytułu otrzymaliśmy wyróżniającą się, lecz ledwie przeciętną grę MMO” - napisał w recenzji Artur.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze