Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Siły Chaosu kontra najemnicy Imperium w materiale z Mordheim: City of the Damned

Turowe RPG osadzone w uniwersum Warhammera już niedługo na Steamie.

Przedstawiciele wydawnictwa Focus Home Interactive opublikowali dziewięciominutowy materiał z produkcji Mordheim: City of the Damned.

Film udowadnia, że nie mamy do czynienia z typową walką turową. Gracz przejmuje bezpośrednią kontrolę nad każdą jednostką, by przejść nią w odpowiednie miejsce. Momentami tytuł przypomina trzecioosobową grę akcji, choć wyłącznie z wyglądu - cały czas znaczenie mają statystki i obliczanie szansy na udane manewry czy trafienia wroga.

W materiale oddział Opętanych walczy z grupą najemników Imperium. Te dwie frakcje dostępne będą we wczesnej wersji produkcji, która trafi na Steam przed końcem tygodnia.

City of the Damned to produkcja osadzona w uniwersum Warhammer Fantasy, jest adaptacją planszowej gry Mordheim. Jej zasady różnią się od tych znanych z popularnego Warhammer Fantasy Battle - użytkownicy biorą udział w starciach na mniejszą skalę, nie dowodzą armiami w wielkich bitwach.

Akcja rozegra się w tytułowym mieście. Gracze wybiorą pomiędzy kilkoma frakcjami. W trakcie przygody nasze oddziały będą zdobywać doświadczenie i rozwijać się.

Za grę odpowiada mało znane studio Rogue Factor.

Komentarze