Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Silent Hills nie powstanie - raport

Interaktywna zapowiedź horroru - P.T. - zniknie z PSN.

Po ostatnich kontrowersjach związanych z osobą Hideo Kojimy, los projektu Silent Hills pozostawał tajemnicą. Wiele wskazuje jednak na to, że horror nie powstanie.

Przy pracach zaangażowany był reżyser Guillermo del Toro i to właśnie on zaoferował pierwsze wskazówki, wypowiadając się wczoraj wieczorem podczas imprezy San Fransisco Film Society.

- Nic z tego nie będzie i łamie mi to moje tłuste serce - przyznał twórca, cytowany przez jednego z obecnych na miejscu dziennikarzy.

W sieci szybko pojawiło się sprostowanie, że del Toro miał na myśli samą współpracę z Kojimą, co nie musi świadczyć o losie całego projektu Silent Hills. Kolejne informacje o skasowaniu gry podał Norman Reedus, czyli aktor, który miał wcielić się w główną postać.

„Jestem rozczarowany, nie mogłem się już doczekać” - napisał na Twitterze, odnosząc się do wypowiedzi reżysera. „Miejmy nadzieję, że pomysł powróci. Przepraszam wszystkich.”

Ponownie, nie jest to oficjalne potwierdzenie, a jedynie nawiązanie do słów del Toro, który nie zna planów Konami.

Japońska korporacja ogłosiła tymczasem, że w środę - 29 kwietnia - z PlayStation Store zniknie interaktywny teaser Silent Hills, czyli horror P.T. Potwierdzono także, że wygasł kontrakt z Reedusem, ale seria Silent Hill „będzie nadal rozwijana”. Szczegółów nie podano.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze