Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Silent Enemy - nowa gra twórców Papo & Yo

W mroźnych klimatach Kanady.

Niezależne studio Minority, twórcy Papo & Yo, opublikowali pierwszy zwiastun nowej gry - Silent Enemy.

Jedna z grafik koncepcyjnych

Podobnie jak i poprzedni projekt, opowiadający o autentycznych przeżyciach jednego z producentów, także Silent Enemy poruszy trudny temat dorastania i zastraszania (ang. bullying).

Akcja rozegra się w mroźnych realiach kanadyjskiej prowincji Quebec, skąd wywodzi się jeden z pracowników Minority. Początkowo planowano porzucić kontrowersyjne tematy i stworzyć grę, w której zadaniem graczy było polowanie i przetrwanie w zimowych warunkach. Jednak producenci uznali, że taki gatunek nie pasuje do dorobku studia.

Reżyser kreatywny, Ruben Farrus odkrył wtedy, że zarówno on, jaki i Ernie Webb, jeden ze współzałożycieli Minority, doświadczyli w dzieciństwie zastraszania.

„Postanowiliśmy więc zrobić o tym grę. Jak przenieść temat do gry wideo? Nie możesz wprowadzić super-mocy, w ten sposób nie rozwiążesz problemu zastraszania. Jest to spore wyzwanie, jeśli chodzi o prace projektowe, ale Minority sobie poradzi!” - napisali twórcy podczas rozmowy z graczami w serwisie Reddit.

Wcielamy się w zmiennokształtnego, starającego się przywrócić wiosnę w krainie opanowanej przez wieczną zimę, w czym przeszkadzają kruki - symbolizujące zastraszanie. Możliwość zmiany kształtu pozwoli na pokonanie zagadek i przemieszczanie się po mapach, lecz Minority chce zachować elementy sztuki przetrwania i zmusić bohatera do wysiłku.

Silent Enemy ukaże się jeszcze w tym roku na urządzenia z systemem iOS, konsolę Ouya i inne, nieogłoszone platformy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze