Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sieciowe Transformers Universe zostanie zamknięte w przyszłym miesiącu

Po pół roku testów.

Gra sieciowa Transformers Universe od firm Hasbro i Jagex zostanie wyłączona w przyszłym miesiącu, zaledwie pół roku po rozpoczęciu otwartych testów wersji beta.

Serwery przestaną działać 31 stycznia 2015 roku, ale już teraz deweloperzy zwracają graczom pieniądze za transakcje cyfrowe. Wstrzymano też zakładanie nowych kont.

Eurogamer dowiedział się, że zamknięcie Transformers Universe oznacza najprawdopodobniej zwolnienia w Jagex, które słynie z serii Runescape.

W ubiegłym miesiącu studio ogłosiło także strzelankę Block N Load, łączącą pomysły z Minecrafta i Team Fortress 2.

Transformers Universe to darmowa gra z gatunku MOBA na PC i komputery Mac. Gracze biorą udział w starciach dwóch pięcioosobowych drużyn. Użytkownicy wcielają się w tytułowe roboty znane z popularnego uniwersum komiksowego oraz z filmów Micheala Baya.

Sterowanie postaciami przypomina rozwiązania z trzecioosobowych gier akcji. Każdy ma bezpośrednią kontrolę nad bohaterem. Rozgrywka różni się więc od potyczek w League of Legends czy Dota 2.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze