Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sieciowe napady pojawią się w GTA 5 na początku przyszłego roku

Opublikowano zwiastun i nowe szczegóły.

Sieciowe napady to jedna z najbardziej wyczekiwanych opcji w Grand Theft Auto Online. Okazuje się, że przyjdzie nam na nie jeszcze poczekać - ukażą się na początku przyszłego roku. Opublikowano za to pierwszy zwiastun tego trybu i garść nowych szczegółów na temat samej rozgrywki.

- Mówiąc szczerze, pomysł ten okazał się być dużo trudniejszy w realizacji, niż pierwotnie zakładaliśmy - przyznał producent Imran Sarwar w rozmowie z serwisem IGN.

Sieciowe napady mają przypominać największe misje z kampanii fabularnej i będą składać się z dokładnych przygotowań, a następnie idealnej (lub mniej udanej) egzekucji, w kooperacji z innymi graczami z całego świata.

- Okazuje się, że przygotowanie tak złożonych zadań dla wielu uczestników było trudniejsze, niż się spodziewaliśmy. Gdy tylko myśleliśmy, że jesteśmy już blisko rozwiązania, coś cofało nas na sam początek - dodaje Sarwar.

Deweloper jako przykład podał potrzebę znalezienia ciekawego zajęcia dla wszystkich uczestników napadu. Kierowca nie może tylko siedzieć w aucie i czekać na powrót kolegów, bo szybko się znudzi.

Do sieciowych napadów przystąpią drużyny składające się z maksymalnie czterech graczy, na poziomach doświadczenia powyżej 12. Wymagane będzie także posiadanie drogiego i dużego apartamentu, gdzie można zaplanować akcję.

Potrzebny będzie również lider, który zaprosi kolegów, ustali role uczestników i ich udział w łupie, wybierze stroje i - co najważniejsze - sfinansuje koszty operacji.

Misje mają być różnorodne i będą wymagały od graczy wcielenia się w role podczas kontrolowania tłumu, kradzieży samochodu czy cichego włamania na posterunek policji. Zwieńczeniem jest efektowny finał, gdzie każdy z uczestników będzie musiał zrealizować określone cele.

Przygotowanie wielu ról ma zachęcić do wielokrotnego powtarzania scenariuszów, w czym pomoże także możliwość pominięcia długich tras, jeśli już raz je pokonaliśmy. Nie zabraknie też rozsądnych punktów zapisu i poziomów trudności.

Rockstar szykuje pięć unikatowych napadów, składających się łącznie z 20 misji i zapewniających nawet 20 godzin rozgrywki, na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze