Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sieciowe Conan Exiles od 31 stycznia w Early Access na PC

Później też na Xbox One.

Conan Exiles, nastawiony na sieciowe zmagania symulator przetrwania w świecie barbarzyńców, zadebiutuje na PC już 31 stycznia, w programie Early Access na Steamie.

Posiadacze konsol Xbox One otrzymają dostęp do wczesnej wersji w ramach programu Preview, ale dopiero wiosną przyszłego roku. Gra zmierza także na PS4, gdzie nie ma obecnie podobnej inicjatywy, więc należy poczekać na pełne wydanie.

Żart o strzale i kolanie

Za prace odpowiada studio Funcom, odpowiedzialne w przeszłości za bardziej klasyczne MMO, takie jak The Secret World oraz Age of Conan. Deweloperzy podążają teraz za współczesnymi trendami, starając się zainteresować miłośników szalenie popularnych tytułów pokroju H1Z1, Rust, ARK: Survival Evolved, Subnautica, The Forest, Hurtword i tak dalej.

Conan Exiles zaoferuje otwarty świat, w którym zadaniem będzie przetrwanie. Twórcy obiecują, że podczas zabawy odkryjemy „mroczną historię” zwiedzanych krain. Zaczynamy od marnych łachmanów, lecz wraz z postępami skonstruujemy własne narzędzia oraz wybudujemy całe osady.

Do tego zniewolimy bandytów, by wykonywali nasze rozkazy. Choć produkcja kładzie nacisk na rozgrywkę sieciową, pojawi się możliwość samotnej zabawy.

Co interesujące, w produkcji znajdzie się opracowana przez firmę Nvidia technologia Ansel, pozwalająca zapisywać zrzuty ekranu z rozgrywki w 360 stopniach.

Obecnie nie jest jednak jasne, w jakiej formie i na jakim etapie rozwoju Conan Exiles zadebiutuje we wczesnej wersji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze