Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sieciowa rywalizacja w Ghost Recon Wildlands od 10 października

Zakończono testy.

Ubisoft poinformował, że tryb sieciowej rywalizacji pojawi się w strzelance Ghost Recon Wildlands już w przyszłym miesiącu, 10 października, w ramach darmowej aktualizacji.

W dniach 21-25 września odbyły się otwarte testy PvP. Jak widać, wszystko poszło zgodnie z planem.

A może battle royale?

W sieciowej rywalizacji mierzą się dwie czteroosobowe drużyny, a więc zachowana zostaje liczebność drużyny z kampanii kooperacyjnej. Potyczki rozegrają się na różnorodnych lokacjach na terenie Boliwii.

W planach jest osiem map oraz dwanaście klas postaci. Każdy archetyp dysponuje unikalnym zestawem cech i umiejętności. Przykładowo, Tank jest silnie opancerzony i posiada dodatkowe punkty zdrowia, a Scout potrafi oznaczać wrogów.

Ciekawostką jest fakt, że w środku meczu na planszy pojawia się specjalna wieża. Przejęcie konstrukcji odsłoni położenie wszystkich członków drużyny przeciwnej.

Na potrzeby trybu - nazwanego Ghost War - autorzy opracowali nowe mechanizmy zabawy. Jednym z wprowadzanych rozwiązań jest ogień zaporowy, który sprawia, że obraz gracza przygwożdżonego ostrzałem rozmywa się, zmniejszając widoczność.

Są też znaczniki dźwiękowe, które wskazują źródło strzału oddanego przez oponenta. System może uprzykrzyć życie snajperom, którzy staną się łatwym celem dla rywali, jeśli przebywając stale w jednym miejscu.

Już teraz odpowiedzialni za prace deweloperzy z Ubisoft Bucharest zapewniają, że premiera pełnej wersji trybu będzie tylko początkiem wsparcia. W planach są kolejne mapy, klasy i tryby.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze