Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sid Meier's Starships - nowa strategia kosmiczna twórców Civilization

Na PC, Maca i iPady.

Studio Firaxis - twórcy współczesnych odsłon serii Civilization i XCOM - zapowiedzieli nową, turową strategię, zatytułowaną Sid Meier's Starships.

Screen z gry

Produkcja zadebiutuje wiosną tego roku, na PC, Maca i iPady.

Gracze wcielą się w dowódcę kosmicznej floty, wykonując przeróżne misje, eksplorując planety i poznając nowe rasy, jednocześnie tworząc planetarną federacją i rozszerzając jej wpływy.

Jak i w innych produkcjach Firaxis z cyklu Civilization, nie zabraknie heksagonalnych pól, drzewka technologicznego i rozwoju posiadanych jednostek, a „dynamicznie generowana, taktyczna walka” na osobnych mapach ma zachęcić do powracania do gry.

„Podczas projektowania Starships intrygował mnie pomysł na eksplorację następnego rozdziału w historii Civilization: Beyond Earth” - komentuje Sid Meier, cytowany przez serwis Gamespot.

„Co stanie się, gdy skolonizujemy już nasz nowy dom i zbudujemy statki kosmiczne? Co stało się z naszymi utraconymi braćmi i siostrami na Ziemi?”

Sid Meier's Starships ma współpracować z Civilization: Beyond Earth, ale nie podano jeszcze konkretów na ten temat.

Za prace odpowiada mały zespół wewnątrz Firaxis - mamy do czynienia ze skromniejszą produkcją niż „pełnoprawne” odsłony Cywilizacji.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze