Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shroud of the Avatar w listopadzie zadebiutuje na Steam Early Access

„Duchowy następca” Ultima Online.

Studio Portalarium ogłosiło, że sieciowa gra RPG Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues zadebiutuje na Steamie już 24 listopada, w programie Early Access z wczesnymi wersjami tytułów.

Za tym sfinansowanym na Kickstarterze projektem stoi sam Richard Garriott, twórca serii Ultima.

Użytkownicy, którzy wsparli produkcję finansowo, testują grę już od grudnia ubiegłego roku, dzięki publikowanym co tydzień, coraz bogatszym wersjom. Najnowsza odsłona z tego weekendu obejmie między innymi system postępów postaci.

Shroud of the Avatar czerpie inspiracje z Ultima i Ultima Online, łącząc samotną rozgrywkę i świat sieciowy. Bohaterowie nie mają określonych klas, a tylko umiejętności. Gracze sami zarządzają miastami i kontrolują ekonomię. Nie brakuje też potyczek pomiędzy postaciami.

Nowe pomysły to między innymi walka w stylu „talii kart”, gdzie wybrane wcześniej umiejętności mogą pojawić się losowo podczas bitwy, na wzór gier karcianych.

Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues to pierwsza z pięciu części składowych całej gry, reprezentująca około 40 godzin fabuły. Następne rozdziały pojawią się zapewne w formie dodatków, jak rozszerzenia World of Warcraft.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze