Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shovel Knight - klasyczna platformówka w ośmiobitowym stylu ukaże się 31 marca

Na PC, Wii U i 3DS.

Deweloperzy z niezależnego studia Yacht Club Games ogłosili, że platformówka Shovel Knight ukaże się w pełnej wersji 31 marca.

Platformy docelowe to komputery PC oraz konsole Nintendo: Wii U i 3DS. Wkrótce później gra zadebiutuje także na Macach i Linuksie. Cenę ustalono na 15 dol. (ok. 46 zł).

Twórcy dotarli już do fazy testów alpha - ta wersja produkcji trafi teraz do części graczy, którzy wsparli produkcję na Kickstarterze w kwietniu ubiegłego roku.

„Wszystkie opcje zostały zaimplementowane” - czytamy w aktualizacji na oficjalnej stronie. „Wszystkie poziomy są gotowe, podobnie jak bossowie i przedmioty. Można już przejść całą grę, od początku do końca.”

Produkcję „przełomowego listu miłosnego do ośmiu bitów” - jak opisują tytuł twórcy - sfinansowano na Kickstarterze, gdzie udało się pozyskać ponad 310 tys. dol. Gra reprezentuje gatunek platformówek, a akcję przedstawiono z boku, w dwóch wymiarach. Tytułowy Shovel Knight musi pokonać członków złowrogiego zakonu oraz The Enchantress - liderkę ugrupowania.

Z okazji ogłoszenia przygotowano także nowy zwiastun:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze