Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadowrun wróci na Kickstarter w styczniu

Sugerują twórcy Shadowrun Returns.

Niezależne studio Harebrained Schemes zdaje się sugerować, że ponownie skorzysta z serwisu Kickstarter, by sfinansować kolejną grę w uniwersum Shadowrun.

W najnowszej aktualizacji Shadowrun Returns deweloperzy zostawili tajemniczą wiadomość, zatytułowaną „Shadowrun wraca na Kickstarter w styczniu 2015 roku”. W środku znajduje się także obrazek, widoczny obok.

Turowe RPG Shadowrun Returns ukazała się w lipcu 2013 roku, a później wydano jeszcze dodatek Dragonfall oraz wersję reżyserską produkcji.

Tytuł odniósł duży sukces. Twórcy celowali w 400 tysięcy dolarów na Kickstarterze, lecz ostatecznie pozyskali 1,84 mln.

„Shadowrun Returns przykuwa uwagę i fascynuje unikatowym połączeniem cyberpunku z fantasy. Szereg wad przeszkadza w pełnym odbiorze zarówno opowieści, jak i świata gry. To bardzo udany powrót, zabrakło jednak ostatecznych szlifów przed premierą” - napisał w recenzji Mateusz.

Na 2016 rok zaplanowano także tajemniczą grę akcji Necropolis z losowo generowanymi poziomami. Harebrained Schemes rozwija też inny projekt z Kickstartera - połączenia planszówki i gry taktycznej Golem Arcana.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze