Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadowrun Returns już wkrótce na tabletach

AKTUALIZACJA: Dziś premiera na iOS i Androidzie.

Aktualizacja: Harebrained Schemes poinformowało, że Shadowrun Returns jest już dostępne na tablety z systemami iOS i Android. Grę kupić można za 10 dol. (ok. 33 zł) na iTunes i Google Play.

Wersja przenośna oferuje kampanię dla pojedycznego gracza, ale bez dostępu do edytora i zawartości tworzenej przez graczy.

*

Oryginalna wiadomość: Na oficjalnym blogu studia Harebrained Schemes opublikowano kilka informacji na temat postępów w pracach nad drugą kampanią do Shadowrun Returns. Poznaliśmy także plany na najbliższą przyszłość.

Futurystyczne RPG już „wkrótce” zadebiutuje na tabletach z systemem iOS. Produkcję wysłano do certyfikacji w Apple. Twórcy twierdzą, że nie mogą dokładnie przewidzieć ram czasowych, ale równocześnie z wersją na iPady powinna zadebiutować także edycja na urządzenia z systemem Android.

Na początek października zapowiedziano kolejną aktualizację gry, wprowadzającą do edytora poziomów kilka opcji, które pojawią się dopiero w kampanii Berlin w przyszłym roku. Aktualizacja doda także wsparcie dla systemu Linux, na razie w wersji beta.

Jeśli zaś chodzi o sam Berlin, Harebrained Schemes zakończyło wszystkie prace projektowe i powoli rozpoczyna produkcję na pełną skalę. Graficy przygotowali już szereg nowych obiektów, które zobaczymy w nowej kampanii - różniących się wizualnie od rozwiązań z podstawowej wersji. Gotowy jest także ogólny zarys scenariusza.

Shadowrun Returns ukazało się 25 lipca, po udanej kampanii na Kickstarterze. Z racji zwiększonego zakresu prac, planowana na październik kampania Berlin ukaże się w najwcześniej w styczniu przyszłego roku.

Grafiki koncepcyjne z kampanii Berlin

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze