Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow of the Tomb Raider - W cieniu

Śledzimy Domingueza i używamy noża, łuku i czekana.

Po zakończeniu dość długiej scenki, pokazującej ucieczkę z walących się ruin po dotarciu do lokacji z artefaktem, trafisz do miasteczka, w którym trwa wieczorna zabawa. Celem Lary nie jest jednak świętowanie, tylko śledzenie przywódcy organizacji o nazwie Trójca, czyli niejakiego Domingueza.

Początkowo zadanie ma charakter stosunkowo liniowy. Możesz wprawdzie rozmawiać z niektórymi ludźmi czy też wchodzić w interakcję z wyznaczonymi przedmiotami, na ogół w celu ich zabrania, jednak na sam przebieg misji nie będzie miało to większego znaczenia.

Bez względu na to, czy chcesz rozejrzeć się po tym fragmencie miasteczka czy też nie, finalnym celem jest skierowanie się do Domingueza stojącego ze swoimi ludźmi przy lokalnej bramie (obrazek poniżej).

Kiedy zbliżysz się do grupy rozpocznie się scenka, w której obserwowane osoby przejdą do dalszej części miasta, a Jonah z Larą się rozdzielą. Ruszaj przed siebie. Po chwili trafisz na kolejny plac z dużą ilością ludzi, ale najważniejsze będzie skierowanie się w stronę bramy, przy której stoi twój cel.

Uwaga - pamiętaj, że możesz korzystać z instynktu przetrwania, dzięki któremu wskaźnik celu misji, czyli punkt, do którego masz zmierzać, zostanie wyświetlony na ekranie.

Po przejściu przez bramę wyrusz za Dominguezem. W pewnej chwili Lara zatrzyma się przy targu i podsłucha rozmowę. Wejdź do zaułka i kontynuuj śledzenie celu - po drodze podsłuchasz kolejną rozmowę.

Kontynuuj, aż dotrzesz do miejsca, w którym Dominguez ze świtą wchodzą na teren strzeżonego obozu. Udaj się do uliczki z prawej i ruszaj przed siebie. Na końcu znajdziesz ścianę (1), po której wdrap się na górę.

Rusz przed siebie, a po dotarciu do ciężarówki przejdź przez rurę z lewej. W kolejnej lokacji podejdź do wroga stojącego tyłem (2) i wciśnij klawisz, który się przy nim wyświetli, dzięki czemu wyeliminujesz go po cichu.

Kolejnego wroga (3) najlepiej jest zabić korzystając z łuku. W ten sposób uchronisz przed śmiercią lokalnego archeologa. Rusz przed siebie, a trafisz na plac z ruinami. Możesz zebrać tu nieco przedmiotów. Kiedy będziesz gotowy podejdź do kamiennej ściany i wdrap się na górę.

W kolejnym fragmencie etapu nauczysz się posługiwać czekanem i chodzić po ścianach.

Podejdź do ściany z lewej (4), po czym skocz na nią i wciśnij klawisz, który się na niej pojawi. W ten sposób Lara złapie się jej przy pomocy czekanu.

Zjedź po linie na dół, a potem wciśnij klawisz widoczny na ekranie, dzięki czemu Lara opuści się na ziemię.

Rusz przed siebie, weź rozbieg i wskocz na kamienny gzyms przed sobą (5). Obejdź go w lewo i przeskocz na kolejną ścianę (6), której złap się czekanem. Następnie zjedź po linie na dół. Weź kolejny rozbieg i wskocz na ścianę, w którą wbij się czekanem i rusz w prawo.

Wdrap się na górę, weź rozbieg i przeskocz na kolejną półkę skalną. Złap się gzymsu i skieruj się w prawo, po czym opuść się na linie.

Kiedy na niej zawiśniesz zacznij biegać Larą w lewo i w prawo (7). Po nabraniu odpowiedniej prędkości przeskocz na stały ląd z prawej strony. Przejdź po ścianie w prawo, opuść się na linie, rozbujaj Larę, a potem przeskocz na skałę przed tobą.Teraz wystarczy ruszyć przed siebie w stronę wejścia do jaskini. W tym momencie bieżąca misja się zakończy i automatycznie rozpocznie kolejna.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze