Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow of the Tomb Raider - największa lokacja w serii w nowym materiale

Oraz śmiertelne pułapki w grobowcu.

Przedstawiciele Square Enix opublikowali 10-minutowy fragment rozgrywki z debiutującego we wrześniu Shadow of the Tomb Raider. Zaprezentowano największą do tej pory lokację w serii - Paititi.

To ukryta wioska nietknięta przez nowoczesną kulturę, „przepełniona wyzwaniami w postaci grobowców i innych zadań pobocznych”. Lara zwiedza kilka dystryktów, jak część rybacką, mieszkalną i handlową. Podkreślono, że wybierając odpowiednią opcję w grze, postaci przemówią w swoim ojczystym języku.

Rozmowa z tubylcami dostarcza nie tylko wiedzy o świecie, ale też informacji o znajdujących się wokół zadaniach i broniach.

Osobne ustawienia trudności otrzyma eksploracja, zagadki i walka. W materiale zaprezentowano wysoki poziom trudności eksploracji - gra nie wyświetla znaczników ułatwiających znalezienie krawędzi odpowiednich do schwytania się.

Lara dociera do jednej z krypt, które w najnowszej odsłonie serii są rzekomo wielkości dawnych grobowców. Te ostatnie zaoferują najtrudniejsze do tej pory wyzwania. W materiale bohaterka dociera do Próby Wojownika.

Shadow of the Tomb Raider zadebiutuje 14 września na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Najbardziej wymagająca do tej pory gra jest zwieńczeniem trylogii opowiadającej o początkach kariery młodej archeolog.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze