Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow of the Tomb Raider - Gdzie radzą się bliźniaczki

Misja główna, w której docieramy do wioski Kuwak Yaku.

Po zakończeniu snu (zadanie o nazwie Dzielny wędrowiec), w którym Lara wróciła do przeszłości i przeżyła przygodę oraz śmierć ojca w rezydencji Croftów, główna bohaterka obudzi się nad ranem. Razem z Jonah trzeba ruszać w dalszą drogę.

Pierwszym celem bieżącej misji będzie dotarcie do osady Kuwak Yaku.

Zanim wyruszysz na szlak, warto nieco się rozejrzeć i pozbierać przydatne rzeczy z okolicznych krzewów oraz zwierzęcych zwłok.

Pamiętaj też, że możesz skorzystać z ogniska, aby zakupić nowe umiejętności, zmodyfikować broń lub zmienić strój Lary.

Kiedy będziesz gotowy ruszaj ścieżką, aż dotrzesz do zabarykadowanego przejścia, które pokonaj z pomocą partnera. Kontynuuj marsz przed siebie, aż dotrzesz w pobliże wodospadu, gdzie przeskocz na drugą stronę zniszczonego mostku.


Droga do Kuwak Yaku

Jeśli chcesz, to możesz odwiedzić domek z lewej, gdzie znajdziesz mapę archiwisty, dzięki czemu na głównej mapie zostanie wyświetlona część artefaktów do zebrania.

Ruszaj dalej, aż dotrzesz do ścieżki, przy której zacznie się animowana rozmowa dwójki bohaterów. W trakcie scenki okaże się, że trafiliście na grupę przeciwników. Kiedy odzyskasz kontrolę nad Larą szybko zabij z ukrycia rywala przed tobą.

Pod żadnym pozorem nie wychodź na drogę, ponieważ zastrzelą cię wrogowie stojący przy wozie. Zamiast tego idź wzdłuż ściany z lewej i przejdź do małego wąwozu z lewej (strzałka na obrazku powyżej).

Za zakrętem dotrzesz do niewysokiej ścianki, na której stoi rywal. Wespnij się na nią i załatw wroga po cichu. Następnie wejdź na górę i podejdź do wozu bojowego. Po scence animowanej ukryj się w zaroślach z prawej i poczekaj, aż dwójka żołnierzy nie będzie na siebie patrzeć.

Załatw wtedy po cichu tego, który podejdzie do Lary (1). Kiedy drugi żołnierz pobiegnie przed siebie, omiń przepaść i przejdź w prawo. Następnie zacznij wchodzić po ściance na górę (2).

W tym momencie rozpocznie się scenka, po której zdobędziesz karabin maszynowy. Wejdź do jaskini przed sobą i kieruj się prosto, przeskakując po drodze nad przepaścią. Na końcu dotrzesz do zapasów z łatwopalnymi materiałami.

Wciśnij i przytrzymaj klawisz, który pojawi się przy ogniowych strzałach (3), co spowoduje, że Lara ją stworzy. Następnie wymierz nią w łatwopalną, drewnianą ścianę (4) i oddaj strzał. Po chwili konstrukcja spłonie, a droga stanie otworem.

Od tej pory możesz też tworzyć płonące strzały, którymi możesz podpalać zarówno wrogów, jak i tego typu przeszkody. Teraz wystarczy iść cały czas przed siebie, aż dotrzesz do miasteczka Kuwak Yaku.


Odnalezienie ruin

Po dotarciu do miasteczka możesz poświęcić nieco czasu, aby się w nim rozejrzeć. Wśród dostępnych opcji jest między innymi rozpalenie ogniska obozowego, rozmowy z ludźmi, handel z lokalnym kupcem czy podjęcie się wykonania misji pobocznej.

Aby kontynuować bieżącą misję udaj się na północ osady. Na lewo od wspomnianego handlarza znajdziesz przejście. Skorzystaj z niego, a dotrzesz do ścieżki prowadzącej do świątyni (5). Zanim wejdziesz do środka porozmawiaj z mężczyzną siedzącym po prawej stronie.Po wejściu na teren świątyni rozpocznie się animowana scenka, w której Lara zniszczy fałszywą ścianę i odnajdzie drogę prowadzącą do ruin. W tym momencie bieżące zadanie zakończy się, a w dzienniku pojawi się kolejne o nazwie Droga żywych.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze