Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serwis z modami zakazuje treści o polityce w USA

"Nie obchodzi nas, jak to wygląda".
  • Popularny portal z modami do gier zakazuje modyfikacji politycznych
  • Serwis chce uniknąć fali kontrowersyjnych i polaryzujących projektów

NexusMods to jeden z największych serwisów z modyfikacjami do gier. Strona zakazała publikowania projektów z treściami, które nawiązują do polityki w USA - portal zniesie restrykcję dopiero po wyborze i zaprzysiężeniu nowego amerykańskiego prezydenta, czyli najwcześniej pod koniec stycznia.

Wprowadzone ograniczenie dotyczy „modów związanych z problemami społeczno-politycznymi” w Stanach Zjednoczonych. Administratorzy witryny tłumaczą, że „nie mają czasu i chęci”, by moderować tego typu zawartość.

Szefowie NexusMods wyjaśniają, że decyzję podjęli po tym, jak w serwisie zaczęły pojawiać się prowokacyjne modyfikacje. Zwracają uwagę, że do powstawania podobnych dochodziło już wcześniej - przed poprzednimi wyborami prezydenckimi w USA.

Polityka to temat zakazany na NexusMods

Administratorzy twierdzą, że celem wspomnianych projektów jest wywołanie kontrowersji. Dodają, że mody zazwyczaj są „niskiej jakości” i przedstawiają polaryzujące poglądy, a ich autorów określają jako „niewielką, ale głośną grupę użytkowników, którzy najwyraźniej nie są odpowiednio inteligentni lub dojrzali, by rozmawiać bez wyzwisk oraz bezpodstawnych i nieudowodnionych oskarżeń”.

„Mówiąc szczerze, nie obchodzi nas, jak to wygląda, nie przejmujemy się też tym, czy uważasz, że mody, które moderujemy lub nie odzwierciedlają nas, nasze przekonania polityczne lub to, co chcemy mieć na naszej stronie” - podsumowano.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze