Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serwery Eve Online i Dust 514 podnoszą się po ataku, CCP Games obiecuje rekompensatę

Dane użytkowników nie były narażone.

Od niedzieli serwer Tranquility, odpowiedzialny za Eve Online i Dust 514, pozostawał wyłączony po ataku DDoS. CCP Games informuje, że zdołało poradzić sobie z problemem, a obie gry są już ponownie dostępne.

„Możemy potwierdzić, że napastnik zdołał wykorzystać słaby punkt jednej z naszych usług, wspierającej działanie serwera Tranquility” - wyjaśnia CCP Games na oficjalnej stronie EVE Online. „Usterka została już załatana i dokładnie przetestowana.”

„Pragniemy zapewnić, że dane użytkowników nie były w żadnym momencie narażone lub dostępne dla napastników.”

„Przyjrzymy się, w jaki sposób możemy zrekompensować graczom Eve i Dust utracony czas. Więcej informacji podamy wkrótce.”

Ataki DDoS, w dużym skrócie, polegają na przeciążeniu serwerów dużą liczbą połączeń i zajęciem wszystkich dostępnych zasobów przez atakujące komputery, co uniemożliwia dostęp pozostałym użytkownikom.

Futurystyczne MMO Eve Online jest na rynku już od 10 lat - cechą charakterystyczną produkcji jest zgrupowanie wszystkich graczy na jednym serwerze. W maju na PS3 debiutowała strzelanka Dust 514, umieszczona w tym samym uniwersum.

Trailer Dust 514
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze