Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Ty (You) - ojciec Kate: kim jest, czy pojawi się w serialu

Wyjaśniamy tajemnicę Toma Lockwooda.

Kate Galvin to jedna z głównych kobiecych postaci w 4. sezonie serialu „Ty” (ang. „You”). Bohaterka, w odróżnieniu od swoich niezwykle zamożnych znajomych, nie jest oderwaną od rzeczywistości snobką. W praktyce okazuje się, że jej rodzina jest dużo bardziej zamożna i wpływowa, niż mogłoby się wydawać. W tym miejscu wyjaśniamy, kim jest ojciec Kate, Tom Lockwood.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.

Joe od razu zauważa, że Kate nie pasuje do paczki wysoko usytuowanych przyjaciół. W odróżnieniu od nich, ciężko pracuje jako dyrektor galerii sztuki. Przejmuje się też losem mniej zamożnych, opłacając terapię odwykową jednej z artystek. Choć Kate wdaje się w relację romantyczną z głównym bohaterem, to nie zdradza mu swojego sekretu. Wychodzi on na jaw przypadkiem, podczas jednej z kolacji ze znajomymi.

Kate celowo nie używa nazwiska ojca, ponieważ uważa go za złego człowieka i chce się od niego odciąć. Ma ku temu konkretne powody. Tom Lockwood to jeden z najzamożniejszych i najbardziej wpływowych biznesmenów na świecie, a swoje znajomości i majątek wykorzystuje w wątpliwych moralnie przedsięwzięciach.

Jest on tzw. inwestorem-aktywistą, maczającym palce w niemal każdej gałęzi gospodarki. Bez skrupułów torpeduje biznesy i niszczy życia pracowników, aby zapewnić zysk udziałowcom. Dzięki swoim wpływom pomaga w oczyszczaniu innych wpływowych ludzi z zarzutów, np. molestowania seksualnego. Jednym z jego najpoważniejszych przewinień jest zatajenie badań toksyczności wody pitnej, przez co wiele dzieci zachorowało na raka.

Kate nie chce mieć nic wspólnego z ojcem, dlatego przed laty zerwała z nim kontakt. Ten jednak powraca do jej życia, wysyłając ochroniarzy, którzy mają zapewnić jej protekcję przed mordującym jej znajomych Bogatożercą. Nie wiadomo jeszcze, czy Tom Lockwood pojawi się w serialu osobiście, lecz uczynienie z sekretu Kate istotnego wątku może zwiastować konfrontację z ojcem w drugiej połowie 4. sezonu.

Więcej o serialu Ty:
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze