Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial „Dune: The Sisterhood” wkrótce rusza ze zdjęciami. Wiemy, gdzie będą kręcone

Prequel filmu „Diuna” nabiera kształtów.

Zdjęcia do serialu „Dune: The Sisterhood” rozpoczną się już w listopadzie tego roku w Budapeszcie na Węgrzech. To oznacza, że tytuł od HBO Max i Legendary Television będzie nagrywany w tym samym miejscu i czasie, co film „Diuna 2”.

Producentem wykonawczym serialu i współautorem jego scenariusza jest Denis Villeneuve, który wraz ze swoją ekipą powrócili do dobrze znanego im studia Origo. To właśnie tu nakręcili większość materiałów do pierwszego filmu osadzonego w świecie Diuny i zrealizują część zdjęć do nadchodzącego sequela.

Według źródeł serwisu Deadline, do obsady „Dune: The Sisterhood” dołączyła Indira Varma, aktorka znana z takich tytułów jak „Gra o tron” (Ellaria Sand) i „Obi-Wan Kenobi” (Tala). W produkcji zagrają także Emily Watson i Shirley Henderson, o czym pisaliśmy już kilka dni temu na łamach naszego portalu.

Film „Diuna” z 2021 roku zarobił ponad 400 mln dolarów

Co ciekawe, Węgry stały się ostatnio jednym z najbardziej opłacalnych miejsc do filmowania w Europie Wschodniej. Zawdzięczają to m.in. wykwalifikowanym specjalistom, tańszym kosztom produkcji i udzielaniu wytwórniom 30% rabatu gotówkowego, który może nawet zostać zwiększony pod różnymi warunkami.

Państwo chce w ten sposób zachęcać międzynarodowe ekipy do nagrywania swoich widowisk na terenie ich kraju. W 2021 roku łączne wydatki na produkcję na Węgrzech wyniosły 650 milionów dolarów.

O autorze
Komentarze