Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial 1899 - Olek, Maciej Musiał: czy przeżył, fotografia

Wyjaśniamy, co stało się z Olkiem.

W serialu „1899” jedną z wważnych ról drógoplanowych zagrał polski aktor - Maciej Musiał. Wcielił się w postać Olka, który pracuje na statku Cerberus w dolnych pokładach przy piecach. Jednocześnie Olek bierze udział w ekspedycji na odnaleziony Prometeusz. Wyjaśniamy, co stało się z Olkiem i czym była fotografia ze Statuą Wolności.

UWAGA NA SPOILERY: Na tej stronie zdradzamy zakończenie serialu 1899. Jeśli nie chcesz poznać szczegółów, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Na tej stronie:


Fotografia od brata

Gdy już dowiadujemy się, że podróżujący znajdują się w symulacji, a nie w rzeczywistym świecie, łatwiej poukładać puzzle z wydarzeń, które miały miejsce. Każdy z podróżujących otrzymał od Henry'ego list, w ramach jego badań (szerzej piszemy o tym również na stronie, wyjaśniającej zakończenie serialu - link powyżej i poniżej). Możemy przypuszczać, że podobnie jak główna bohaterka Maura czy kapitan Eyk, także Olak otrzymał list, a w nim własnie fotografię ze Statuą Wolności.

Olek wspomina, że fotografię otrzymał od brata. Nie chce jednak więcej na ten temat mówić. Podobnie jak w przypadku innych bohaterów, również dla Olka może to być jedynie symbol, który ma urzeczywistnić Olkowi pobyt w symulacji lub zmusić go do odpowiednich działań. Warto jednak podkreślić, że twórcy serialu właściwie zaakcentowali Statuą Wolności sytuację geopolityczną: w 1899 roku Polska wciąż znajdowała się pod zaborami, a wielu Polaków emigrowało z kraju, również do Stanów Zjednoczonych.


Czy Olek przeżył i co z Ling Yi

Olek odnajduje Ling Yi, gdy ta przeżywa jeden ze „snów”. Wtedy okrywa ją płaszczem i proponuje pomoc. Potem rozstają się na jakiś czas, by znów połączyć się w dramatycznych chwilach w finałowych odcinkach. Mimo że obie postaci dzieli kwestia różnic językowych - ewidentnie coś między nimi iskrzy, gdy dochodzi do pocałunku.

Gdy rozpętuje się sztorm, para próbuje sterować statkiem Cerberus, ale w tym momencie Ling Yi zauważa swoją matkę na dziobie (matka była jedną z setek osób, które wyskoczyły wcześniej ze statku). Ling Yi wybiega, a później dołącza do niej Olek, który ratuję ją, lecz chwilę później wypada za burtę, porwany przez wielką falę.

Olek i Ling Yi połączyła szczególna więź

Olek zginął w symulacji, lecz na końcu serialu jest jedną z osób, które główna bohaterka Maura ogląda w tubach na statku kosmicznym - jest tam również Ling Yi i jej matka.

Oznacza to, że Olek przeżył, podobnie jak wszyscy inni, którzy wzięli udział w symulacji. Podejrzewamy, że jest uwięziony w symulacji, tak jak wszyscy, przez brata Maury - Ciarana.

Z drugiej strony, nie można wykluczyć, że symulacja jest stworzona wyłącznie dla Maury, a to oznacza, że wszystkie postaci wokół mogą być nieprawdziwe. Więcej dowiemy się w 2. sezonie serialu „1899” - o ile oczywiście powstanie.

Więcej o serialu 1899:

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze