Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Wiedźmin sprzedała się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy

Szóste urodziny pierwszej gry.

Z okazji szóstych urodzin serii, CD Projekt poinformował, że gry z cyklu wiedźmińskiego sprzedały się łącznie w nakładzie 6 milionów egzemplarzy.

Historia serii rozpoczęła się jesienią 2007 roku, następnie Wiedźmin doczekał się Edycji Rozszerzonej, w rok później. Do wiosny 2011 r. trzeba było poczekać na Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, który ukazał się także na Xboksie 360.

Urodzinowa infografika

Wiedźmin 3: Dziki Gon to pierwsza odsłona, debiutująca na PC i konsolach nowej generacji. Premierę ustalono wstępnie na przyszły rok i to raczej jego drugą połowę.

Z okazji rocznicy opublikowano także infografikę, przedstawiającą rosnące rozmiary kolejnych odsłon przygód Geralta. Potwierdzono między innymi, że w Dzikim Gonie bohater będzie potrafił skakać, a napisane dialogi zajmują już ponad 30 tys. linii tekstu.

„Dawanie graczom więcej jest zawsze czymś wartościowym, na takiej idei powstał CD Projekt RED” - komentuje szef studia, Adam Badowski.

„Od samego początku zapraszaliśmy graczy do dialogu z twórcami, co jest dla nas bardzo ważne i często może wstrząsnąć warstwą biznesową. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami przez następne lata, gdy razem będzie wprowadzać kolejne zmiany.”

Nie podano szczegółowych wyników sprzedaży poszczególnych odsłon. Wiedźmin 2 - tylko na PC - sprzedał się w samej Polsce w nakładzie 180 tys. egzemplarzy. W lutym tego roku dowiedzieliśmy się, że łączna sprzedaż obu części Wiedźmina na całym świecie osiągnęła pułap 5 mln kopii.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze