Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Uncharted sprzedała się w nakładzie ponad 41 mln egzemplarzy

W ciągu 10 lat.

Sony pochwaliło się, że gry z serii Uncharted dotychczas sprzedały się w nakładzie 41,7 miliona egzemplarzy.

Dane obejmują wszystkie odsłony cyklu w różnych edycjach. Pod uwagę wzięto więc także wydaną w 2015 roku na PS4 kolekcję składającą się z odświeżonych wersji pierwszych trzech części.

Nathan Drake jest zadowolony

Warto zaznaczyć, że w maju ubiegłego roku sprzedaż wszystkich gier spod szyldu Uncharted wynosiła 28 milionów kopii. To oznacza, że w 18 miesięcy rozeszło się dodatkowe 13 mln sztuk.

Informacjami podzielono się podczas podczas zorganizowanego na PlayStation Experience panelu dyskusyjnego poświęconego dziesiątej rocznicy debiutu cyklu. W wydarzeniu wzięli udział między innymi Nolan North i Claudia Black - aktorzy, którzy w poszczególnych produkcjach wcielają się odpowiednio w Nathana Drake'a i Chloe Frazier.

Rozmawiano między innymi o różnych losach gier stworzonych przez deweloperów ze studia Naughty Dog. Zastanawiano się również nad wpływem, jaki wywarły na branżę.

Seria Uncharted w ubiegłym miesiącu obchodziła swoje dziesiąte urodziny. Do tej pory doczekała się czterech głównych odsłon, a w tym roku wydano też obszerne, samodzielne rozszerzenie pod tytułem Uncharted 4: Zaginione Dziedzictwo. Są także dwie pozycje na PS Vita: Złota Otchłań i Pogoń za fortuną.

Twórcy cyklu zapewniają, że choć główny bohater - Nathan Drake - zapewne już nie powróci, to w zbudowanym uniwersum jest jeszcze miejsce na wiele opowieści.

- Nie powiedziałbym, że to koniec - przyznał dyrektor kreatywny Shaun Escayg w rozmowie z Eurogamerem na tegorocznym E3, na krótko przed wydaniem Zaginionego dziedzictwa, w którym dwójka głównych postaci to Chloe i Nadine. - Świat złodziei jest wielki, pełen postaci. Nawet zanim zdecydowaliśmy się na tą konkretną opowieść, przyglądaliśmy się Sullivanowi czy Cutterowi.

- Tak... Przyglądaliśmy się chyba każdej postaci z tego uniwersum i mamy dla nich założenia opowieści i historie do dalszego sprawdzenia. Ale zdecydowaliśmy się właśnie na to [Zaginione Dziedzictwo - dop. red.] - dodał twórca.

Obecnie powstaje także filmowa adaptacja Uncharted, stanowiąca prequel serii. Historia skupi się na przygodach młodego Nathana Drake'a, w którego wcieli się Tom Holland - gwiazda „Spider-Man: Homecoming”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
See 1 more
Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze