Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Trine sprzedała się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy

Gry dostępne za darmo przez weekend.

Studio Frozenbyte ogłosiło, że dwie odsłony logicznych platformówek Trine sprzedały się już w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy.

Każdą postać cechują inne umiejętności

Aby uczcić ogłoszenie, twórcy opublikowali edytor poziomów do Trine i Trine 2, a obie produkcje przeceniono na Steamie o 80 procent. Dodatkowo, tytuły można sprawdzić za darmo w tym systemie dystrybucji cyfrowej - do poniedziałku.

„Edytor daje graczom spojrzenie na proces deweloperski” - napisali deweloperzy. „Użytkownicy mogą teraz modyfikować istniejące mapy, tworzyć nowe od podstaw lub przygotować całkiem inną grę.”

Zadbano także o wsparcie dla Steam Workshop, gdzie można dzielić się swoimi poziomami.

Trine 2 debiutowało w grudniu 2011 roku, na PC, PS3 i X360. Gracze mają do wyboru trzy postacie: czarodzieja, łotrzyka i rycerza. Bohaterowie wspólnie przemierzają świat fantasy, rozwiązując zagadki za pomocą umiejętności specjalnych. Pierwsza odsłona ukazała się dwa lata wcześniej, bazując na identycznych założeniach.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze