Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria strzelanek Sniper Elite obchodzi 10 urodziny

Sprzedano 10 mln egzemplarzy.

Niezależne studio Rebellion Developments obchodzi 10 urodziny serii strzelanek Sniper Elite i zapewne całkiem przypadkowo informuje, że cykl ten sprzedał się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy.

Sniper Elite 3

Pierwszy tytuł debiutował 30 września 2005 roku, ukazując się na PC, PlayStation 2, pierwszym Xboksie oraz na Wii, wprowadzając realistyczną balistykę i charakterystyczne ujęcia strzałów w zwolnionym tempie.

Na kolejną odsłonę - Sniper Elite V2 - trzeba było poczekać aż siedem lat, do 2012 roku. Ostatnie lata to już intensywna eksploatacja serii, za sprawą Sniper Elite 3 oraz spin-offów z zombie w rolach głónych.

- Bez względu na to czy kupiliście wszystkie czy tylko jedną odsłonę, serdecznie dziękujemy za wsparcie niezależnego studia z Wielkiej Brytanii - komentuje Jason Kingsley, współzałożyciel i szef firmy, w specjalnym komunikacie wideo.

Aby uczcić okazję, na Steamie zorganizowano sporą przecenę. Poszczególne części serii oraz dodatki do nich można kupić w cenach niższych nawet o 80 procent.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze