Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria strzelanek Metro zmierza także na konsole nowej generacji - raport

AKTUALIZACJA: Deep Silver potwierdza.

Aktualizacja: Deep Silver potwierdziło, że zestaw dwóch części serii Metro trafi na konsole nowej generacji.

„Moglibyśmy powiedzieć po prostu, że nie komentujemy plotek. Ale to nudne dla odbiorcy. Niezbyt fascynujące jest też tworzenie takich oświadczeń” - napisali przedstawiciele wydawnictwa w wiadomości do redakcji Eurogamera.

„Czy Metro Redux istnieje? Tak. Nigdy nie ukrywaliśmy, że 4A chce przenieść Metro na najnowsze platformy”.

Deep Silver podkreśliło, że materiały, które pojawiły się w sieci, pochodzą z wczesnej fazy planowania i są już „przestarzałe”.

„Prawda jest o wiele bardziej ekscytująca, niż te nie najnowsze już materiały, które wyciekły. Nie możemy się doczekać, by podzielić się z wami szczegółami. Choć jeszcze nie teraz”.

Więcej informacji związanych z Metro Redux ma pojawić się jeszcze przed czerwcowymi targami E3.

*

Oryginalna wiadomość: W sieci pojawiły się dwa obrazki, z których wynika, że 4A Games oraz Deep Silver szykują zbiorcze wydanie serii Metro, w wersji na konsole nowej generacji.

Jak informują nasi koledzy z włoskiej redakcji Eurogamera, nowa edycja nosi tytuł Metro Redux i zawiera dwie odsłony postapokaliptycznych strzelanek w odświeżonej oprawie graficznej, a także wszystkie dodatki DLC, ścieżkę dźwiękową oraz specjalne pudełko.

Premierę zaplanowano podobno na lipiec tego roku, także na PC. Zrzuty z ekranu pojawiły się najpierw na stronie Everyeye.it, ale zdążyły już zniknąć.

Metro 2033 ukazało się w marcu 2010 roku na PC i Xboksa 360. Sequel - Metro: Last Light - wydano trzy lata później, także na PlayStation 3. Oba tytuły bazują na książkach Dmitrija Głuchowskiego, a za ich adaptację odpowiada ukraińskie 4A Games. Na potrzeby produkcji stworzono imponujący silnik graficzny 4A Engine.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły