Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria platformówek Monster World doczeka się „duchowego następcy”

Monster Boy trafi na PC i PS4.

Firma FDG Games potwierdziła, że wyda dwuwymiarową, kolorową grę platformową Monster Boy, produkowaną jako „duchowy następca” popularnej przed laty serii Wonder Boy/Monster World.

Oficjalny podtytuł to The Wizard of Booze, czyli „Czarodziej Gorzałki”. Zapowiada się ciekawie.

Tytuł chciano początkowo wyprodukować jako The Flying Hamster 2, po pozyskaniu pieniądzy na Kickstarterze, ale studio Game Atelier znalazło wydawcę i anulowało kampanię.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach, akcję obserwować będziemy z boku, a główny bohater posiądzie moc transformacji, pomocną podczas pokonywania przygotowanych etapów. Po drodze zbieramy monety i walczymy z przeciwnikami.

Prace wspomaga sam Ryuichi Nishizawa, czyli twórca oryginalnego Monster World. Prawa do tytułu posiada jednak Sega, więc deweloperzy musieli zdecydować się na inną nazwę.

Nishizawa był także współzałożycielem studia Westone Bit Entertainment, które odpowiadało za Wonder Boy/Monster World. Zasłużona japońska firma z Tokio zbankrutowała jednak w ubiegłym roku, po niemal 30 latach działalności.

Monster Boy ukaże się jeszcze w tym roku na PC i PlayStation 4.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze