Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria horrorów Dementium doczeka się odświeżonej wersji na 3DS

Nowy system zapisu i 60 FPS.

Studio Renegade Kid ogłosiło, że planuje przenieść dwie odsłony serii horrorów Dementium na przenośne konsole Nintendo 3DS.

Współzałożyciel tej firmy - Jools Watsham - przyznał podczas niedawnej transmisji w serwisie Twitch, że celem jest grafika w 60 klatkach na sekundę, nawet przy włączonym 3D, a także usprawniony system zapisu rozgrywki.

- Myślę, że Dementium ma w naszych sercach nieco ważniejsze miejsce niż Moon - mówił deweloper, mając na myśli debiutancki tytuł studia (dzięki, NintendoEverything).

Jako datę premiery odświeżonych wersji wskazano wstępnie II kwartał przyszłego roku.

- Chcielibyśmy kiedyś zrobić Dementium 3 - dodał Watsham, ale przyznał, że nie nastąpi to zbyt szybko, ze względu na wysokie koszty produkcji całkiem nowej gry.

Dementium: The Ward ukazało się w 2007 roku na Nintendo DS. Wcielamy się w Williama Redmoora, uwięzionego w sennych koszmarach. Dementium 2 wydano trzy lata później, na tej samej konsoli. Redmoor budzi się z koszmarów, lecz teraz musi uciec z tajemniczego szpitala.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły