Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Five Nights at Freddy's dostanie odsłonę w gatunku RPG

„To nie będzie horror.”

Twórca horrorów Five Nights at Freddy's - Scott Cawthon - przeniesie popularny cykl z mechanicznymi zwierzakami w rolach głównych w nowy gatunek, zapowiadając produkcję RPG o tytule Five Nights at Freddy's World.

Będę w grze RPG!

„To nie będzie horror” - wyjaśnił deweloper w ogłoszeniu na Steamie. „Ale raczej produkcja RPG, w której stworzymy własną drużynę z szerokiego grona postaci z serii FNaF.”

„Chciałem wykorzystać te postacie na nowe i zabawne sposoby, ponieważ są tak bliskie mojemu sercu” - dodaje twórca. „No i jestem podekscytowany perspektywą pracy w gatunku, którym nie zajmowałem się od bardzo dawna.”

Five Nights at Freddy's World ma być „znacznie większe” niż poprzednie odsłony serii, a wersja demonstracyjna zostanie opublikowana tak szybko, jak to tylko możliwe.

„Bardzo ważne jest dla mnie powtórzenie, że NIE będzie Five Nights at Freddy's 5” - przypomina Cawthon. „Historia jest zakończona i nie zmieni jej aktualizacja planowana na Halloween.”

Deweloper nie jest całkowicie pozbawiony doświadczenie w gatunku RPG. W przeszłości odpowiadał za darmowe The Desolate Hope, gdzie wcielaliśmy się w dzbanek do kawy, gdzieś na opuszczonym pustkowiu świata kosmitów.

Five Nights at Freddy's World zmierza na PC, Androida oraz iOS.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze