Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Five Nights at Freddy doczeka się konwersji na konsole

Mechaniczne zwierzaki.

Kultowa w pewnych kręgach seria horrorów Five Nights at Freddy doczeka się konwersji na konsole - ujawnił twórca cyklu, Scott Cawthon.

Wesoła gromadka

Zapytany na Steamie o ewentualny port, deweloper odparł: „Tak! Będzie. Rozmawiam z kilkoma firmami zainteresowanymi stworzeniem konsolowych remake'ów na bazie oryginałów.”

Nie jest obecnie jasne, jakie dokładnie platformy rozważa obecnie Cawthon i jego partnerzy. Nie wiemy też, czy rzeczywiście mówimy o remake'u, czy tylko o remasterze.

Seria Five Nights at Freddy's przebojem wdarła się na Steam, popularyzowana w dużej mierze przez krzyczących ze strachu YouTuberów.

Wcielamy się w strażnika we tytułowej pizzerii, w której straszą mechaniczne zwierzaki. Musimy śledzić przerażające roboty za pomocą kamer przemysłowych.

W okresie roku Scott Cawthon wydał cztery odsłony produkcji, a w planach jest już nawet adaptacja filmowa od wytwórni Warner Bros.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze