Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Faraon powraca z nową odsłoną. Pharaoh: A New Era ma datę premiery

Remake legendy z 1999 roku.

Zasłużona seria gier strategicznych Pharaoh powróci już w przyszłym miesiącu, 15 lutego. Tego dnia na PC ukaże się Pharaoh: A New Era, stanowiące remake oryginału z 1999 roku.

Zapowiedziana dwa lata temu produkcja zaoferuje również zawartość z rozszerzenia Kleopatra: Królowa Nilu - w sumie na użytkowników czeka 50 misji kampanii, tryb sandbox i edytor zadań. Nie zabraknie oczywiście odnowionej oprawy graficznej, choć równie ważne będzie zapewne odświeżenie interfejsu użytkownika.

Jak w pierwowzorze, tytuł umożliwi rozwój starożytnego Egiptu na przestrzeni wieków. Gracze staną przed zadaniem stawiania kolejnych budowli i dbania o potrzeby mieszkańców. Wyznaczymy miejsca dla różnych konstrukcji, wytyczymy ścieżki i drogi. Zadbamy też o odpowiedni standard życia.

Twórcy obiecują wsparcie dla rozdzielczości do 4K, a także całkowicie nową oprawę dźwiękową, z aranżacjami utworów z oryginału. Ciekawą innowacją może być „Nilometr” ze wskaźnikiem poziomu rzeki, a także inne usprawnienia w zarządzaniu budowanymi osiedlami, jak choćby kopiowanie i wklejanie całych dzielnic. Można też będzie wyłączyć dzikie zwierzęta, co powinno nieco ułatwić rozgrywkę.

Klasyczny Faraon z końcówki lat 90. do dzisiaj ma wielu oddanych fanów, którzy z wytęsknieniem czekają na nowości już od dekad. W 2021 roku głód zaspokoił nieco udany Nebuchadnezzar od Nepos Games, a więc strategia ekonomiczna o identycznych założeniach, lecz z akcją w Mezopotamii.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze