Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Serce się zatrzymało”. Fani próbują rozszyfrować trailer Silent Hill Townfall

Krótki zwiastun kryje wiele tajemnic.

Po latach milczenia Konami zapowiedziało aż cztery nowe gry z serii Silent Hill. Jedną z nich jest Silent Hill Townfall, którego krótki teaser skrywa całe mnóstwo tajemnic. Fani już pracują nad ich rozszyfrowaniem.

Zapowiedź Silent Hill Townfall jest bardzo enigmatyczna, choć początkowo nie odbiła się głośnym echem przez remake drugiej części serii, który skradł całe show. Teraz gdy emocje nieco opadły, fani zaczęli doceniać nietuzinkową atmosferę, jaką szczyci się nadchodząca gra studia No Code i zabrali się do analizowania nagrania, do czego zresztą zachęcali twórcy.

Internauci dopatrzyli się wielu nawiązań do pierwszej gry z serii - wiele przedmiotów widocznych w trailerze ma swoje odpowiedniki w oryginalnym Silent Hill. Użytkownik Reditta o pseudonimie MilkManEX postanowił pójść o krok dalej - zbadał dźwięk z nagrania i stworzył jego spektrogram.

Okazało się, że dźwięk skrywa zaszyfrowaną wiadomość - „Jakiekolwiek serce miało to miasto, teraz się zatrzymało”. Inni fani donoszą, że w pewnym momencie filmu można usłyszeć bardzo cichy i subtelny głos kobiety, która mówi „Wow, czy to naprawdę Alessa?”. Alessa jest prawdopodobnie najważniejszą postacią całego uniwersum Silent Hill.

Pojawiła się też hipoteza, jakoby głos słyszany przez radio należał do K. Gordona - nauczyciela Alessy. Potwierdzeniem ma być klucz widoczny w materiale, który bardzo przypomina klucz do klasy, jaki znaleźć można było w pierwszej grze. Widoczny w pewnym momencie kod Morse’a również został przetłumaczony - ma to być sygnał SOS.

Choć to dopiero początek spekulacji, to już teraz istnieje kilka teorii na temat tego, o czym może opowiadać Silent Hill Townfall. Jedna z popularniejszych głosi, że gra będzie miała miejsce na statku lub łodzi. Inne doszukują się śladów prequela lub rebootu pierwszego Silent Hill.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze