Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sequel Star Wars Battlefront ukaże się jesienią przyszłego roku

Regularne Gwiezdne Wojny.

Electronic Arts ujawniło wczoraj podczas konferencji z inwestorami, że kolejna odsłona serii Star Wars Battlefront zadebiutuje jesienią przyszłego roku.

Jak przyznał Blake Jorgensen, odpowiedzialny w firmie za finanse, nowa produkcja ukaże się „za rok od teraz”, co sugeruje właśnie przełom października i listopada 2017. To standardowy okres na premiery cyklicznych strzelanek, w gorącym okresie przed świętami.

Liczymy na więcej map

- Pracujemy bardzo ciężko, by upewnić się, że będzie to bardzo głęboka i angażująca propozycja - dodał menedżer.

EA już wcześniej zapowiadało, że sequel Star Wars Battlefront ukaże się w okresie od kwietnia do grudnia przyszłego roku, więc teraz otrzymaliśmy doprecyzowanie okresu premiery.

- W najbliższych trzech czy czterech latach będziemy mieli najpewniej jedną grę w świecie Star Wars co roku - mówił Jorgensen w maju, mając na myśli także tajemniczą grę akcji, za którą odpowiada Amy Henning i studio Visceral.

- W przyszłym roku zobaczymy powrót Star Wars Battlefront w większych i lepszych światach, ponieważ mamy teraz materiały źródłowe z nowych filmów, a nie tylko tych historycznych, jak dotychczas - dodał.

Wzmianka o „większych i lepszych światach” wydaje się być kluczowa, ponieważ poprzednią odsłonę serii krytykowano właśnie za dość skromne i mało rozbudowane treści, czy też za brak kampanii fabularnej.

Nad własnym projektem w świecie „Gwiednych wojen” pracuje także studio Respawn Enterainment, twórcy wydanego ostatnio Titanfall 2.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze