Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega zmniejsza zatrudnienie, skoncentruje się na grach sieciowych

Dział z USA zmieni siedzibę.

Sega zachęca pracowników do przejścia na emeryturę, chcąc zmniejszyć zatrudnienie o około 300 osób w ramach prowadzonej restrukturyzacji.

Co z nami będzie?

Szczególnie dotkliwie zmiany odczują pracownicy z Ameryki Północnej. Tam firma chce zredukować 120 etatów do końca marca. Siedziba zostanie przeniesiona z drogiego San Francisco do południowej Kalifornii.

Plany mają nie wpłynąć w żaden sposób na produkowane gry oraz na serial Sonic Boom, emitowany w stacji Cartoon Network.

Japońska firma szuka jednak zysków, planując skoncentrowanie działalności na produktach cyfrowych oraz na sieciowych tytułach na PC i urządzenia mobilne, gdzie znaleziono możliwość rozwoju.

Sega odpowiadała ostatnio za horror Obcy: Izolacja, popularny Football Manager 2015, strategię Company of Heroes: Ardennes Assault, krytykowane Sonic Boom oraz liczne produkcje mobilne na bazie popularnych licencji.

Plany na przyszłość to między innymi Total War: Attila, Total War: Arena i Total War Battles: Kingdoms od studia The Creative Assembly, a także następny Football Manager i premiera Yakuza 5 na Zachodzie.

Sega Corp., czyli dział korporacji Sega Sammy Holdings odpowiedzialny za gry wideo, dysponuje skromnym kapitałem na poziomie 850 tys. dolarów. Dział nadal spodziewa się zysków w tym roku fiskalnym, ale znacznie mniejszych niż w poprzednich latach.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze