Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega zapowiada Sonic Boom na 3DS i Wii U

Razem z serialem animowanym i zabawkami.

Sega ujawniła Sonic Boom - grę na konsole Nintendo 3DS i Wii U, opisywaną jako „nowa gałąź serii Sonic”. Razem w tytułem do sprzedaży trafi „szeroki” asortyment zabawek, a w telewizji zadebiutuje animowany serial.

Za wersję Wii U odpowiada studio Big Red Button, założone w 2008 roku przez byłych pracowników Naughty Dog. Dotychczas działania tej firmy owiane były tajemnicą i nie wiadomo kiedy rozpoczęto produkcję.

Odsłona na przenośne 3DS będzie dziełem Sanzaru Games, w przeszłości twórców między innymi Sly Cooper: Thieves in Time na PlayStation 3 i PS Vita.

Co ciekawe, tytuł nie ukaże się w Japonii, a równolegle nad inną produkcją pracuje tamtejsze studio Sonic Team. Takashi Iizuka nie chciał jednak zdradzić w rozmowie z serwisem Polygon, czy mowa tu o ujawnionej niedawno grze na konsole nowej generacji.

Sonic Boom to także zwieńczenie kontraktu z Nintendo, obejmującego trzy ekskluzywne odsłony serii. Rozgrywka pozostanie wierna kanonowi i skoncentruje się na platformowym zbieraniu złotych obrączek w zawrotnym tempie. Grafikę napędza silnik CryEngine 3, a w planach jest także tryb kooperacji oraz większe, otwarte na eksplorację etapy.

Poniżej zwiastun gry i wspomnianego serialu oraz garść screenów:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze