Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega ujawnia nowe Valkyria Chronicles i remaster oryginału

Ale co z Europą?

W najnowszym numerze magazynu Famitsu ujawniono nową odsłonę serii Valkyria Chronicles, a także remaster oryginalnej produkcji z 2008 roku. Oba projekty zmierzają na PlayStation 4.

Odświeżana produkcja wydana przez firmę Sega dostępna jest na PlayStation 3 od 2008 roku, łącząc elementy strzelanki, RPG i strategii. Gracz przejmuje kontrolę nad grupą wojowników spełniających różne role na polu bitwy. Dwie kolejne części cyklu trafiły tylko na PSP.

Czwarta - zapowiedziana teraz - odsłona nosi tytuł Valkyria: Blue Revolution (lub Valkyria: Azure Revolution). Demo otrzymają osoby kupujące Valkyria Chronicles Remaster - ten tytuł zadebiutuje w Japonii już 10 lutego (dzięki, Gematsu).

Nie jest obecnie jasne, czy Sega wyda te projekty także na Zachodzie, choć oryginalne Valkyria Chronicles doczekało się w ubiegłym roku konwersji na PC, co może być pewną wskazówką.

Premierę Valkyria: Blue Revolution zaplanowano w Japonii na zimę przyszłego roku. Za prace odpowiada studio Media Vision, twórcy ostatniej odsłony na PSP.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze