Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scorn - Akt 1: zagadka, kule, jaja i dźwig

Jak rozwiązać łamigłówkę z przesuwaniem kul.

Po rozwiązaniu zagadki z torami w grze Scorn i po wyjściu z windy, skieruj się od razu na wprost do pomieszczenia z dwoma cokołami i aktywuj ten stojący po prawej stronie. Uruchomi to dźwig w dalszej częsci pomieszczenia.


Na tej stronie:


Jaja / kule - założenia zagadki

Zagadka polega na tym, by korzystając z wysięgnika przesuwać jaja / kule w taki sposób, aby podwójny zlepek oznaczony na czerwono znalazł się w zielonym kółku po lewej stronie. Ilustracja poniżej przedstawia początkowy układ jaj na planszy.

Instrukcja - jaja / kule występują:

 • Pojedynczo - żółta kropka
 • Podwójnie, połączone w linii poziomej - dwie połączone żółte kropki
 • Poczwórnie - tylko jeden taki zlepek widoczny po prawej stronie, oznaczony na żółto.
 • Jajo/kula specjalna - można zniszczyć po przesunięciu w zielone kółko i aktywowaniu środkowego cokołu - oznaczone niebieską kropką.
 • Pionowy zlepek jaj - musi znaleźć się w zielonym kółku, by ukończyć zadanie - oznaczone kolorem czerwonym.

Kiedy ukończysz zadanie? Zadanie jest ukończone, gdy w zielonym kółku znajdzie się pionowy zlepek jaj, na naszej ilustracji zaznaczony na czerwono.


Rozwiązanie zagadki z jajami / kulami

Zadanie nie jest skomplikowane, wymaga jednak odrobiny cierpliwości. Poniższa ilustracja przedstawia pozycję końcową jaj / kul.

Ważne wskazówki:

 • Jaja można przesuwać tylko przez pola z gniazdami połączone fragmentem rusztowania. Jeżeli brakuje rusztowania lub gniazda, to jaja nie da sie przesunąć.
 • Połączone ze sobą zlepki jaj można przesuwać tylko w te miejsca, które odpowiadają zlepkowi ilością gniazd i układem szyn - nie można przesunąć podwójnego zlepku w miejsce z jednym gniazdem lub jedną szyną.
 • Jajo oznaczone u nas na niebiesko można zniszczyć przez umieszczenie go w gnieździe oznaczonym zielonym kółkiem. Po umieszczeniu jaja w tym miejscu należy odejśc od bieżącego cokołu i aktywować drugi, stojący w centralnej części pomieszczenia. Radzimy jak najprędzej zniszczyć niebieskie jajo, by zyskać dodatkowe wolne pole.
 • Czerwone jaja trzeba stopniowo przesuwać w górę i w lewo. Nie da się tego zrobić w prosty sposób - należy stopniowo przesuwać wszystkie jaja z lewej strony na prawo.
 • Warto stosunkowo wcześnie przesunąć kwadratowy zlepek jaj w miejsce wskazane na ilustracji poniżej - ułatwi to przesuwanie innych jaj.
 • Postaraj się przesunąć wszystkie jaja na prawo, jednocześnie stopniowo przemieszczając czerwone jaja w lewo.

Możesz również skorzystać z poniżeszego filmu, który przygotowaliśmy:

Kiedy oznaczone na czerwono jaja znajdą się w gnieździe oznaczonym zielonym kółkiem, zagadka zostanie rozwiązana. Można teraz odejść od cokołu kontrolującego wysięgnik. Następnym krokiem jest aktywowanie drugiego cokołu, który stoi po lewej stronie.

Użycie go sprawi, że jajo zostanie zniszczone, a jego zawartość będzie przetransportowana na niższe piętro.

Możesz teraz wrócić windą na dół. Przejdź do pomieszczenia z wieżą i odnajdź cokół sterujący wysięgnikiem, by umieścić zawartość jaja w wózku.

Następnie: Scorn - Akt 1: wózek, stworek, wielkie wrota

Spis treści: Scorn - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Scorn - Akt 1: przebudzenie, wieża i zagadka z torami

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze