Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Satoru Iwata z Nintendo nie przejmuje się działaniami i planami innych firm

Zainteresowanie grami napędzi sprzedaż Wii U.

Satoru Iwata oraz kontroler Nintendo Wii U

Szef Nintendo, Satoru Iwata stwierdził w rozmowie z CNN, że nie przejmuje się działaniami konkurencji, a jego firma zamierza skoncentrować się na elementach unikalnych dla Nintendo.

- Po prostu nie przejmujemy się zbytnio ty, co robią, lub co planują zrobić inne firmy - stwierdził Iwata, poproszony o porównanie strategii Nintendo z działaniami Sony i Microsoftu. - Naszym głównym celem jest planowanie i realizowanie czegoś, czego inne firmy nigdy nie dostarczą.

- Staramy się dostarczyć klientom doświadczenia, możliwe do osiągnięcia tylko na platformach Nintendo.

Komentarz Iwaty jest odpowiedzią na ostatnią konferencję Nintendo, podczas której firma nie koncentrowała się na GamePadzie, unikalnym kontrolerze dotykowym z Wii U. Według szefa japońskiej firmy to właśnie gry napędzą sprzedaż konsoli.

- Wzrośnie liczba sprzedanych konsol i poszerzy się grono osób, które mogą doświadczyć unikatowych możliwości Wii U, więc wiedza na temat naszej platformy i jej zrozumiane także będzie większe - mówi.

- Zaczynając od tego lata, Nintendo przygotowuje bardzo mocną ofertę od firm wewnętrznych. Gracze będą chcieli sprawdzić nowe tytuły. A poprzez sprzedaż oprogramowania chcemy zwiększyć zainteresowanie samą konsolą. To nasz przekaz.

Listę gier zapowiedzianych przez Nintendo na targach E3 można znaleźć w naszym zestawieniu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze